Wpis z mikrobloga

#trojmiasto jest mega biedackie i przereklamowane. Zwłaszcza jeśli chodzi o restauracje. Zdecydowana większość to po prostu nabijanie siana na turystach wątpliwej jakości kuchnią. W centrum Gdańska właściwie mało która się od siebie różni.

Nawet dobrego kebaba nie można tu zjeść, bo są same sieciówki typu Kebab King lub budy u arabów na osiedlach. Do Warszawy i kebabów typu Efes to się nie umywa i nie ma racji bytu.

#nieruchomosci chyba najdroższe w Polsce. Rynek pracy kiepski w porównaniu do Warszawy, Krakowa, aglomeracji śląskiej i pewnie nawet Wrocławia, Poznania. Jestem słoikiem, który w Trójmieście mieszka łącznie 4 lata i szczerze mówiąc, najbardziej przereklamowane miejsce w kraju.

#gdansk #gdynia #zalesie #gownowpis #jedzenie #takaprawda #niepopularnaopinia #polska #niebieskiepaski #rozowepaski
  • 30
  • Odpowiedz
  • 2
@KiciurA:

Mimo wszystko rynek pracy zdecydowanie lepszy niż w rodzinnym mieście, dlatego liczę, by się zahaczyć tu i tam i wrócić pewnego dnia na HO lub hybrydową pracę.

@Not_Broken

Napisałem NAWET kebaba, restauracje w sumie też dupy nie urywają, zwłaszcza wszystko co w centrum Gdańska i Gdyni.
  • Odpowiedz
@Kopyto96: Jedyne co mnie trzyma w tym #!$%@? to to że moja dziewczyna stąd jest i że to jedyne duże miasto na północy z której pochodzę. Inaczej bym nawet nie rozważał i już bym siedział w deweloperskim Górnym Śląsku 6k/m^2 zamiast Gdańska 12k/m^2. Zimno w #!$%@?, zimą chlapa, morze nienadające się do kąpieli, wszędzie apartamenty na wynajem pod turystów, rynek pracy śmiesznie mały w porównaniu do przemysłowego Śląska czy Wrocławia, no
  • Odpowiedz
@Kopyto96: mieszkałem w Gdyni 3 lata, potwierdzam z wyjątkiem rynku pracy - w trójmieście jest on dużo gorszy niż we Wrocławiu. Ale to pewnie zależy od branży.
Z zalet to generalnie czyste powietrze w zimie bo smród wywiewa, no chyba że przyoszczędziłeś i nie mieszkasz w pasie nadmorskim.
  • Odpowiedz
@puexam: Te wszechobecne kamienice z piecami na Wrzeszczu, ogródki działkowe zamieszkane całorocznie, domy jednorodzinne tworzą smog wszędzie poza pasem nadmorskim, na szczęście jako jedno z ostatnich województw zdążyli przegłosować uchwałę antysmogową zanim #!$%@? ceny energii w kosmos xD Zostało jeszcze warmińsko-mazurskie i podlaskie.

No i nie zapominajmy o wspaniałym wysypisku śmieci zlokalizowanym bardzo blisko miasta i które zatruwa powietrze całego Gdańska południowego, który z niewiadomych przyczyn jest forsowany przez miasto jaki
  • Odpowiedz
@Kopyto96: @PfefferWerfer @puexam powiem Wam tylko chłopaki - że w porównaniu z południem (czyt. Podhale) to wychwalalibyście trójmiasto pod niebiosa :D co nie oznacza, że macie je chwalić i tam zostawać oczywiście. Kraj jest duży, świat jeszcze większy - szkoda czasu na zły vibe
  • Odpowiedz
@KiciurA: no ale trójmiasto a podhale to zupełnie inna liga. Chyba że chodzi Ci o hype, to myślę że to wzajemna konkurencja ;)

PS. Na Podhalu będę za tydzień. Pozdrówka ;)
  • Odpowiedz
@KiciurA: Góry > morze. Poza tym Polska nie dzieli się Polskę A i B na linii Wisły tylko dzieli się mniej więcej autostradą A2 na północną Polskę B (niska gęstość zaludnienia, mniej przemysłu) i południową Polskę A (większość mieszkańców, większość PKB, inwestycje infrastrukturalne, priorytety polityczne dla ich mieszkańców - jak słyszę o górnikach to mnie skręca w środku xD).

Z takiego Śląska masz dostęp do przemysłu, lotnisk, gór, jezior, pełnej infrastruktury
  • Odpowiedz
@PfefferWerfer: nie wiem - to Ty tam mieszkasz. Ja mieszkam po środku - w zasadzie w linii A2 , w Energy byłam tydzień temu xD i wygłosiłam tam bardzo ważne zdanie: "Powinna być druga Energylandia bardziej na północy kraju!" amen :D
  • Odpowiedz
@Kopyto96 co do kebaba, broni się jedynie drwal. Dawno nie jadłem w efesie wiec nie mam porównania z ostatniego czasu. Inne knajpy jak zechcesz to znajdziesz.

Co do nieruchomości - nie chcemy u siebie biedaków wiec musi być drogo. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz