Wpis z mikrobloga

@mpk794: istnieją też regulacje sugerujące, że wtyczka nie może być zabezpieczona przed wyjęciem, bo wyrwanie wtyczki z gniazdka jest najprostszym sposobem na natychmiastowe odcięcie zasilania do urządzenia w sytuacji zagrożenia życia. dlatego wiele urządzeń zamontowanych na stałe do sieci i tak podłączonych jest przy pomocy wtyczki, a nie podłączonych na stałe przez jakieś trwałe rozwiązania.
taa a gdzie monitoring, alerting, redundancja


@errata2
"Urządzenie zaczęło szwankować, serwis przyjął zgłoszenie, a naukowcy oszacowali, że próbki będą bezpieczne do czasu naprawy. Jednak zamrażarka wydawała irytujący dźwięk alarmowy. Sprzątacz postanowił ją więc wyłączyć"

Był alerting, dzięki niemu doszło do katastrofy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Laboratoryjne czopy same się prosiły o taki obrót zdarzeń, zamiast mieć zapas to polecieli podejściem Seby do "check engine" w gruzie, zaskoczenia brak.
@mpk794: gowno prawda nie masz nawet pojęcia jak #!$%@? wszystko jest drogie. Winna jest biurokracja i głupie oszczędności zamiast jednego woźnego złotej raczki którego każdy zna, wszystko ogrania i nie ctrzeba mu nic tłumaczyć , postanowili zainwestować w lemingi ze szmatka, i taki jest finał pogoni za oszczędnością paru centow na pensji sprzątaczki
za oszczędnością paru centow na pensji sprzątaczki


@topikPajak: tyle, ze pana woznego trzeba pilnowac czy przychodzi, szukac zastepstwa jak jest chory, na wakacjach. A tak zlecasz zewnetrznej firmie, ze ma byc ktos o tej godzinnie codziennie i sprzatac i to juz ich problem skad wezma czlowieka.
@CzystaOdra: ja mam historię z byłej firmy, o której kiedyś tu pisałem w skrócie:
typowe korpo, mieli jednego dużego klienta (wielka sieć sklepów) no i raz na tydzień już nie pamiętam dokładnie kiedy ale jakoś w środę albo w czwartek #!$%@?ło ileś serwerów i to zawsze wieczorem coś koło 20-21 na jakieś 15-20 minut. Okazało się, że sprzątaczka czy sprzątacz albo jakaś osoba co odpowiadała za porządek nie miała, gdzie podłączyć
@ChomikSon @fuechsinn ok, w newsie który czytałem wczoraj było że to sprzątaczka ale z tego co widzę wersja została uaktualniona i to był konserwator firmy zewnętrznej który miał tam coś posprzątać.
A najweselsze jest to że na zamrażarce była kartka a koleś wyłączył wszystko bezpiecznikami (podobno miał je później włączyć ale coś spartaczył) więc pewnie nie zauważył nawet tej kartki xD