Wpis z mikrobloga

Praca zdalna to rak naszych czasów xD. Ludzie wstawali rano, ubierali się ładnie, wychodzili do biura. Widzieli się z ludźmi - z niektórymi można było pogadać wypić kawę, a tych których nie lubili to po prostu tolerowali. Uczyło to obcowania z ludźmi. Obecnie jak jest spotkanie na teams z ludźmi rano, to pewnie siedzą w piżamach, przed śniadaniem, nie umyci xD. I taki wielki pan #programista15k nie przyjdzie nigdy do biura BO PRACUJE Z DOMU, MAM DAILY O 9:00 A BUDZIK NA 8:59 CZAISZ!! Przed 2020 było coś takiego jak home office, ale to raczej było 1 dzień w miesiącu w nagordę jak ktoś się sprawdzał, a jakby ktoś powiedział że chce mieć 100% ho to by go wszyscy wyśmiali xD Dopóki będzie 100% ho to nie będzie w pracy normalnie, change my mind.
#pracbaza #korposwiat #przemysleniazdupy #homeoffice
  • 204
  • Odpowiedz
@OnionBishop: Nie wiem w jakim kraju to możliwe a kto zatrudni programiste bez umowy bo przeważnie każda umowa o prace zawiera wpis o zakazie pracy w innej firmie lub tylko za pozwoleniem przełożonego. Owszem przy B2B sprawa wygląda inaczej ale tam się nie da tak #!$%@?ć, żeby ciągnąć na kilka etatów. Mój indywidualny max to był pełny etat + średnio 100h miesięcznie przy pracy która była zadaniowa i mogła być wykonywana
  • Odpowiedz
@OnionBishop: big tech niczego nie uwalił. FAANG to jeszcze nie cały big tech. Zresztą w FAANG nigdy nie było zdalnej przed pandemią tylko max 1 dzień w tygodniu zdalnej. Firmy, które przed pandemią miały 100% zdalną, nadal mają zdalną i mają się dobrze.
  • Odpowiedz
@duszan_z_kapitana_dupy: Odkąd zacząłem pracę zdalną to zawsze wstaję rano, toaleta, ubieram się, śniadanie, kawa i dopiero do pracy, zupełnie tak jakbym chodził do pracy. Polecam, zupełnie inne doświadczenie. Minus, że makijaż trzeba wieczorem zmywać.
  • Odpowiedz