Wpis z mikrobloga

@gharman: bo TS pilnuje żebyś nie popełnił żadnych błędów, na bieżąco analizuje kod, sprawdza typowanie i czy nie robisz jakiejś głupiej rzeczy. TS da Ci znać od razu nawet jak jeszcze nie uruchomisz przeglądarki że coś jest problemem i może powodować błędy. Gdybyś pisał w czystym JS to pewne problemy mógłbyś wychwycić dopiero po wielogodzinnym przeklikiwaniu aplikacji. Teraz to praktycznie standard i wszystkie poważne firmy piszą w TS bo jest to
@gharman: Ogólnie to jeżeli pracujesz w zespole i wszyscy się trzymają prawidłowego typowania (lintery i spółki sprawdzające) to typescript znacząco ułatwia kodowanie, po pierwsze wszystkie funkcje/komponenty na pierwszy rzut oka widać jakie parametry potrzebują, nie potrzebujesz w zamian tego dokumentacji bo np.

interface IConfig {
id: string;
something?: number;
};
function test(config: IConfig) : void{}

od razu widzisz, że config ma jakiś określony typ i jakie parametry są w nim wymagane,
  • 0
@lobo: @Rst00 dzieki za wytlumaczenie! to mi sie podoba w spolecznosci #it ze ludzie sobie pomagaja, w mojej branzy to jest padaka zawsze czegos sie dowiedziec jak samemu nie wiesz
@gharman: ja z pythona przeskoczyłem do TS wiele lat temu właśnie przez "utrudnienia". Zamiast dostać błąd w runtime to wolę aby kompilator mi powiedział co robię źle. Uwielbiam literals, że np. możesz powiedzieć, że określona zmienna może mieć tylko konkretne stringi