Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci #kredythipoteczny #bik
Znalazłem nieruchomość i powoli przymierzam się do umowy przędwstępnej, na ogarnięcie spraw kredytowych mam czas do końca listopada.
Ogarnalem sobie raport BIK i zauwazylem, ze mialem tam kilka wpisow oznaczonych na zolto, opoznienia byly max 28 dni. Jedno z nich ciągnęło się przez cały okres spłaty, typowo groszowe sprawy, bo sie pomylilem i zamiast raty w wysokosci 249,50 placilem 249 xD
Wycofalem juz zgody, z aliora zniknely one po kilku dniach, ale widze, ze bnp i credit agricole caly czas wisi.
Myslicie, ze moge bez problemu skladac wniosek, czy lepiej bedzie zaczekac +- niecaly miesiac az to wszystko zniknie z BIK?
Doradca, a nawet kilku z nich, których spytałem w Krakowie mówi, że takie opóźnienia nie będą miały raczej wpływu na decyzję, ale nie dają 100% pewności :C
  • 8
  • Odpowiedz
@quelle-surprise: ja miałem dokładnie odwrotną sytuację: Nie udzielałem zgód na przetwarzanie historii kredytowej po jego spłacie. Dlatego też miałem scoring w BIK poniżej 60 xD Poza moim bankiem wszystkie inne odmówiły mi kredytu hipotecznego, dzwoniłem na infolinie i nie wiedzieli w sumie czemu mam taki niski scoring. Upewni się czy brak historii również ci nie zaniży zdolności. Mój doradca mówił że w sumie lepiej nie mieć żadnej niż mieć złą. No
  • Odpowiedz
@quelle-surprise:

Ten BIK, to w ogóle dziwny jest.
Ja mam scoring obniżony do 80 przez to, że „intensywnie” korzystam z kart kredytowych.
A te intensywne użytkowanie to ledwie 1/4 wykorzystanego limitu.
  • Odpowiedz
@WhiGuy: Scoring mam całkiem niezły, 72, wiem, że banki w ogóle nie zwracają uwagi na scoring, tylko w jakis sposob same obliczaja "wlasny scoring".
Ogólnie wykreślam tylko te wpisy w których były te kilkudniowe opóźnienia, pozytywne spłaty zostają.
Dosyć sporo rzeczy brałem na raty 0%, w ciągu ostatnich 60 miesięcy mam 10 wpisów(wszystkie na zielono), tylko 1 wpis z Credit Agricole jest żółty i tak się zastanawiam, czy faktycznie to coś
  • Odpowiedz