Wpis z mikrobloga

mirasy, kupiłem sobie buty na #allegro. wszystko było ok, ale po jednym dniu łażenia okazało się, że lewy but ma jakiś defekt i dziwnie skrzypi przy chodzeniu.
niestety z rozpędu chyba wywaliłem paragon i formularz reklamacyjny. czy sprzedawca uwzględni mi reklamację bez tych dwóch rzeczy?

#prawo #zakupy #kiciochpyta
  • 6
@bartol_wwa: Nie potrzebujesz paragonu, ale miło jest odesłać, bo łatwiej księgują zwrot. takie ludzkie zachowanie.
Dowodem zakupu jest chociażby allegro jako witryna z historią, formularz reklamacyjny to świstek nie mający nic wspólnego z prawem ;)

W sumie to możesz reklamować ale ja bym na twoim miejscu zrobił odstąpienie od umowy o ile masz smarta.
ps. jak reklamujesz to nie gwarancja ani nic a na rękojmie oddawaj, tak z dobrych rad ;)
@bartol_wwa: do złożenia reklamacji wystarczy cokolwiek co potwierdzi że kupiłeś dany towar u danego sprzedawcy, mogą to byc nawet zeznania świadka ( ͡° ͜ʖ ͡°) , ogolnie jesli przez allegro, to na pewno masz jakas historie zamówienia, atakuj normalnie
  • 0
@voldi już wysłałem ten formularz przez Allegro i sprzedawca poprosił, żebym zaznaczył opcje, że produkt miał defekt, czy jakoś tak :l
teraz napisali, żebym odesłał z paragonem i formularzem reklamacyjnym.
ale dobrze wiedzieć, że tego nie potrzebuje, dzięki Miras!
@bartol_wwa: Owszem ok, ale serio napisz im, że reklamacja na zasadzie rękojmi.
Dla sklepu to utrapienie... wiem bo sam sprzedaje, ale dzięki temu to na sklepie leży odpowiedzialność rozpatrzenia reklamacji (wymiany lub naprawy), jeśli tego nie zrobisz mogą zrobić procedure reklamacyjną u producenta...i czekaj aż ci jakiś zagraniczny odeśle buty.
A jak robisz rękojmię, to sklep tobie naprawia/wymienia a reklamować może sobie u producenta sam.

Paragony etc. są zbędne od lat,
  • 0
@voldi napisałem.

jakbym miał paragon to bym odesłał, zawsze tak robię. Ale wyjechałem na wakacje, buty zabrałem ze sobą, a paragon i ten pseudo formularz żona chyba #!$%@?ła do śmieci.

dzięki za rady, mam nadzieję że nie będę musiał się z tym sklepem użerać dzięki Tobie