Wpis z mikrobloga

Nie mam szans na nawiązanie jakiejkolwiek bliższej relacji z drugim człowiekiem, jestem społecznie niepełnosprawny. Kompletnie nie odnajduję się wśród ludzi. Unikam interakcji, bo zawsze milczę w ich trakcie, więc są one dla mnie nieprzyjemne, a moje uczestnictwo w nich jest pozbawione sensu, tylko zawadzam pozostałym. To znaczy nie mam za bardzo czego unikać, jedynie wyjazdów do rodziny, ewentualnie minięcia się z kimś na ulicy.

Jestem skazany na samotność ¯\(ツ)/¯

#przegryw #samotnosc #depresja
  • 6
Unikam interakcji, bo zawsze milczę w ich trakcie, więc są one dla mnie nieprzyjemne, a moje uczestnictwo w nich jest pozbawione sensu, tylko zawadzam pozostałym.


@eisil: Jesteś chociaż zainteresowany innymi ludźmi? Jacy są, jakie mają pasje, jak spędzają czas, jaki mają gust?
@eisil jakbym czytał o sobie, czuje ogromny stres przez samo przebywanie wśród ludzi, co mnie paraliżuje i ciężko mi się skupić na rozmowie z nimi. Mam tak już odkąd pamiętam i bardzo dużo rzeczy mnie przez tą "niepełnosprawność" omija. Na trzeźwo nie potrafię być wyluzowany. Gdybym miał zapewnione żarcie i internet to pewnie zamieszkałbym na jakimś odludziu, z dala od problemów