Wpis z mikrobloga

Obowiązkowy wynajem w Portugalii, czyli mokry sen Mickapl:

posiadacz pustostanu będzie mieć 90 dni. Jeśli poinformuje, że mieszkanie nie jest wynajmowane lub uchyli się od odpowiedzi, gmina wyznaczy termin rozpoczęcia tzw. wynajmu forsowanego i samodzielnie rozpocznie poszukiwanie lokatorów.


W skrócie, państwo znajdzie ci patologie do twojego mieszkanie. Bonus:


#nieruchomosci #bekazlewactwa
marcaj - Obowiązkowy wynajem w Portugalii, czyli mokry sen Mickapl:
posiadacz pustost...

źródło: comment_ASzlVjj3lUvtGwcQQ4WBpHfqZ9kkOrT6

Pobierz
  • 111
  • Odpowiedz
@Kajtosz: ale woda pitna nie jest za darmo. Trzeba zapłacić za nią dokładnie tyle ile stanowi jej wartość rynkowa - tzn. tyle za ile ktoś jest gotów ją kupić. Zupełnie jak z (no cóż) mieszkaniem.
  • Odpowiedz
#!$%@? landlordow i tyle w temacie

zakaz posiadania więcej niz jednego mieszkania i #!$%@?


@trueloser: #!$%@?ć właścicieli samochodów i tyle w temacie.
każdy powinien posiadać tylko rower i #!$%@?.
  • Odpowiedz
kto to widział żeby w mieszkaniach ktoś mieszkał


@bzyku95: no, nie każdego stać na to, by wynajmować całe mieszkanie. I nie każdy powinien mieszkać w czymś więcej niż buda dla psa, bo jest patologią nie szanującą cudzego mieszkania.
  • Odpowiedz
  • 0
W tym właśnie różnica, że są kraje gdzie się uczy tego w szkołach, w rodzinach, u znajomych. W high school na "przedsiębiorczości" kupują fejkowe akcje i sprawdzają ile by zyskali. Czy u nas w szkole ktokolwiek powiedział chociaż co to są akcje?


@mk321 Ja tylko do jednego się przyczepię, bo możliwe że o tym nie wiesz, ale w Polsce też to jest. Sam pamiętam że swojego liceum że na przedsiębiorczości mieliśmy taka
  • Odpowiedz
o nie, panstwo chce cos zrobic dla dobra zwyklych obywateli, wolnorynkowiec 4k brutto musi jak najszybciej wypolerowac gałe landlordom i miliarderom bo inaczej sie z tego nie podniosą


@OddajButa123: dla ciebie każdy kto ma 3 mieszkania to jest miliarderem? Nie przyszło ci do głowy, że ktoś mógł wziąć jedno na kredyt, a w międzyczasie odziedziczyć jedno po rodzicach, a żona kolejne po babci.
  • Odpowiedz
@trueloser: a jak kupuje drugie, żeby zostawic dziecku, albo alurat chce do większego się przeprowadzić, albo chce… albo chce mieć dwa mieszkania- jedno na biuro drugie do życia.
  • Odpowiedz
@interpenetrate: jest dużo gorzej niż w Hiszpanii pod tym względem, Portugalia to skrajnie socjalistyczny kraj, praktycznie nic nie działa tam normalnie. Tak zajebiscie rządzą od lat że w Lizbonie ceny mieszkań są wyższe niż w Paryżu czy w Londynie, przestępczość #!$%@?ło tak że strach w nocy z domu wyjść, pensje są niższe niż w Polsce a większość Portugalczyków siedzi albo za granicą albo na socjalu - gdyby nie zalew taniej siły
  • Odpowiedz
Lepiej budować pustostany bo ekonomiczni analfabeci nie wiedzą gdzie można odłożyć większą sumę pieniędzy żeby faktycznie pracowały, a nie leżały i pachniały


@bzyku95: no gdzie można zainwestować taką kasę i mieć pewność, ze nie zezre ich inflacja? może na giełdzie? XDDD a może zakładać nowy biznes? XDDD
  • Odpowiedz
@bqbqPL: tak, słyszałem o tym. Teraz czasem się pojawia, szczególnie w tych lepszych szkołach. Ale ile lat temu miałeś to w szkole?

Ja nie miałem. Rodzina, znajomi nie mieli. Pewnie niektórzy młodsi ode mnie mają.

Spytaj rodziców, starszego rodzeństwa i znajomych. Albo wujasa na weselu czy wie co to akcje i dywidendy...

Teraz inwestować powinni ci starsi, którzy uzbierali już kapitał.

Zanim młodzi, co dopiero wchodzą na rynek pracy, za kilkanaście
  • Odpowiedz
nie nie byly by za darmo

ale kazdy po kilku latach pracy i drobnym kredycie moglby sobie kupić taką kawalerke


@trueloser: XDDDDDD naprawdę myslisz, że nawet jakby nagle ceny spadły 400tys do 300tys to nagle każdego byłoby stać? XDD
  • Odpowiedz
  • 0
@mk321 Nie takie teraz, w moim przypadku to było ponad 10 lat temu. Jak duży jest tego zasięg? Nie wiem, tak samo jak nie wiem jak to wygląda w przypadku USA.
Ja tu tylko zaznaczam że problemem jest niekoniecznie brak możliwości edukacji w tym temacie.

Zaś co do pytania rodziców, to nie mam po co. Mój ojciec jest zwykłym pracownikiem średniego szczebla w małej miejscowości powiatowej na Lubelszczyźnie i bawi się w
  • Odpowiedz
@trueloser: gdzie jest spekulacja w trzymaniu mieszkania dla dziecka? Ktoś ma ojcowiznę sprzedawać, która posłuży rodzinie jeszcze przez wiele pokoleń, bo tak? Albo wynajmować urządzone mieszkanie, żeby mu studenci #!$%@? wyposażenie, bo jego syn się planuje wprowadzić dopiero za rok?

Oczywiście to rozważania czysto teoretyczne, bo w praktyce natychmiast pojawi się zawód "najemca", który wynajmie jako słup 100 mieszkań po 50 eurasów, aby się rząd od właścicieli odczepił. To dopiero będzie
  • Odpowiedz