Wpis z mikrobloga

Obowiązkowy wynajem w Portugalii, czyli mokry sen Mickapl:

posiadacz pustostanu będzie mieć 90 dni. Jeśli poinformuje, że mieszkanie nie jest wynajmowane lub uchyli się od odpowiedzi, gmina wyznaczy termin rozpoczęcia tzw. wynajmu forsowanego i samodzielnie rozpocznie poszukiwanie lokatorów.


W skrócie, państwo znajdzie ci patologie do twojego mieszkanie. Bonus:


#nieruchomosci #bekazlewactwa
marcaj - Obowiązkowy wynajem w Portugalii, czyli mokry sen Mickapl:
posiadacz pustost...

źródło: comment_ASzlVjj3lUvtGwcQQ4WBpHfqZ9kkOrT6

Pobierz
  • 111
Skutki takiego prawa:

- ceny nieruchomości spadają

- ceny wynajmu spadają

- liczba budowanych mieszkań spada

- kupno nieruchomości tylko po to by ją posiadać nie jest tak dobrą metodą lokowania kapitału


@Deykun: Zamierzenie jest ok, ale są dużo lepsze sposoby w jego realizacji. W istocie efekt będzie odwrotny, zwłaszcza biorąc pod uwagę specyfikę Portugalii (masowa imigracja z Afryki). Będą sztuczne umowy wynajmu podpisane przez rodzinę, byle tylko państwo nie kwaterowało
@mk321: Mnie nie pytaj, ja jestem za wolną amerykanką. Mówię tylko, działanie na zasadzie marchewki jest zawsze bardziej skuteczne niż kij.

Odnośnie wcześniejszego wpisu, jeżeli uważasz, że ceny mieszkań w Polsce są napompowane przez inwestorów to zobacz sobie kto jest właścicielem akcji w stanach. W spółkach z sp500 zazwyczaj 80%-90% to fundusze od Vanguard czy Black Rock. Ludzie kupują fundusze, fundusze dokupują akcji, cena w górę, index w górę i tak
ja jestem za wolną amerykanką


@trololo55: nawet w Ameryce nie ma wolnej amerykanki. Jest masa regulacji. Poczytaj sobie o chociażby o Wielkim kryzysie w USA z 29 roku i zobacz jakie wprowadzili regulacje. Jak Korwin mówi, że jak za wszystko będzie odpowiadał wolny rynek to będzie spoko, to kapitalizm już przez to przechodził. "Straciłeś na giełdzie? Nie masz pracy, bo kryzys albo jakiś duży gracz robił machlojki? Umrzyj z głodu.". Nie
ale kazdy po kilku latach pracy i drobnym kredycie moglby sobie kupić taką kawalerke


@trueloser: mało tego, w tej bajce sam byś był deweloperem i ze znajomymi sobie osiedle postawił

@mk321: Boże jak ty bredzisz. Typie ja już ci to już opisałem na wyższym poziomie, a ty się mnie pytasz czy wiem co to ETF xD

I jeszcze te mity o super inteligentnych inwestorach z ameryki. Gościu oni nie mieli