Wpis z mikrobloga

Minęło 8 lat od słynnego "weź pracę zmień kredyt" prezydenta Komorowskiego przez co m.in. przegrał potem wybory.

Tymczasem:
- ceny nieruchomości były wtedy w historycznym dołku, taniej kupić się nie dało
- stopy procentowe spadały przez kolejne 7 lat
- bezrobocie spadło do historycznego rekordu, szybka i częsta zmiana pracy pozwalała szybko rozwijać karierę

Komorowski dał młodemu najlepszą radę jaką można było wtedy dać.

#ekonomia #gospodarka #praca #nieruchomosci #gielda #pracbaza #komorowski #polityka
mickpl - Minęło 8 lat od słynnego "weź pracę zmień kredyt" prezydenta Komorowskiego p...
  • 30
  • Odpowiedz
@mickpl Dokładnie tak. Ja 11 lat temu wchodziłem na rynek pracy.
Te 8 lat temu, czyli w 2015 miałem na tyle odłożone na wkład własny, że kupiłem swoje pierwsze mieszkanie na kredyt (3 pokoje, jedno z większych miast na Śląsku). Kredyt spłaciłem w 3 lata, dzięki ciężkiej pracy, nadgodziny, projekty za granicą itd.
Teraz chyba nawet ciężko by było tak wbić się na rynek pracy i tak szybko ogarnąć mieszkanie.

Więc tak,
  • Odpowiedz
@PapaSar: jak byłeś młody z chęcią do nauki i nie po kierunku europeistyki i zarządzania socjologią to się dało bardzo łatwo. Pomijając ludzi wiekowych których wygryza np technologia to większość jak nie była głupia mogła ostro zmieniać robotę
  • Odpowiedz
Komorowski raz coś powiedział z sensem i #!$%@?ł wybory. Polska XD


@hrabia_ponimirski: nie wiem czy nie pamiętasz jak to wtedy wyglądało, czy upraszczasz. PO przede wszystkim przesrało przez bycie politycznie i PRowo "tone-deaf", jakby to określili jankesi. Ich wizerunek kształtowano jako zadowolonej z siebie bandy arogantów, którzy z uśmieszkiem i niemal machnięciem ręki reagują na problemy Polaków (i już kij z tym, czy podstawionych prowokatorów, widać było to co trzeba). Shoguny,
  • Odpowiedz
@mickpl: a tymczasem pisowscy sludzy narodu i zdraj... znacyz sie patrioci:

Andrzej Duda (Prezydent RP) - Prosze byscie troche zacisneli zeby i byli optymistami
Przemyslaw Czarnek (Ministerstwo Edukacji) - Mozna jest troche mniej i troche taniej (albo jesc u znajomych)
Malgorzata Gosiewska (Wicemarszalek Sejmu) - Na wakacje mozna jezdzic do lasu pod namiot (mozecie sobie kanapke z kawiorem wziac)
Edward Siarka (Ministerstwa Klimatu i Środowiska) - Mozna nazbierac chrust albo galezi
  • Odpowiedz
@mickpl nie rób z tego kretyna wzorca dającego dobre rady, twoje argumenty są z dupy wzięte, nawet nie będę tłumaczył dlaczego
  • Odpowiedz
@mickpl: #!$%@?ć pis, ale Twój wpis to jest jakiś bambinizm polityczny. Człowieku, w czasach, kiedy młody człowiek w banku mógł liczyć na max 20 tysięcy złotych zakładając, że dostał już umowę na czas nieokreślony, bo na większe kwoty osoba wchodząca na rynek pracy bez jakiegokolwiek prawa do nieruchomości i nie będąca w małżeństwie nie mogła liczyć, prezydent mówi "weź kredyt" jakby to był świeżak z biedronki do ogarnięcia za 5 kuponów...
  • Odpowiedz