Wpis z mikrobloga

Czemu wynajem jest taki #!$%@? drogi. W głupim #poznan kawalerka kosztuje 2k plus opłaty. Mieszkania na zadupiach 3k w górę. Skąd zwyklacki szarak po studiach ma mieć na to pieniądze zarabiając 4.5k netto. Jeszcze rozumiem jak to 2k oszczędności by na coś wystarczyło, ale pod koniec miesiąca gówno zostaje w tej kieszeni. W niemczech natomiast byle kasjerka w aptece za 2600 euro netto może sobie wynająć mieszkanie w centrum miasta, a jej moc nabywcza oszczędności przebija kilka sufitów u polaka.

#zalesie #emigracja #niemcy #gospodarka #pracbaza #nieruchomosci
  • 90
Jak wy zarabiacie po 3-4k w wojewódzkim mieście to ja nie wiem co wy tam robicie. Mieszkając na wsi z zarobkami 7-8k patrząc na cen mieszkań w miastach wojewódzkich musiałbym zarabiać 20k netto
a drugi człowiek z wyższym wykształceniem to robol który ma #!$%@?ć na wieś wynajmować pokój. :D


@Strahl: o #!$%@?, uzywac polskiego wyzszego wyksztalcenia jako argumentu xDDDDDDDDD
Skonczylem najprostsze na swiecie studia, rozumiesz, mam WYZSZE wyksztalcenie, jestem elita narodu rozumiesz, zrobilem prace magisterka na podstawie ankiety z neta rozumiesz to prawie jak EMAJTI xD
Potwierdzam, kasjerka w Lidl-u czy Aldi-ku to 2200-2400 Brutto czyli 1400-1750Netto

Kołchozy to stawki od 2500Brutto do 3100Brutto, coś około 1,8k - 2,3k Netto co miesiąc.

Przy czym jak ktoś ma język i ogarnia tutaj to mieszkanie wynajmie od 450(kawalerka) do 850 (65+m2) Na ciepło.


@KlatwaNieruchowPL: czyli kasjerka spokojnie moze wynajac kawalerke i zostaje jej z 900-1200 euro miesiecznie. no to nie jest slabo przeciez
Co z tego ze będziesz mieszkał w Swarzędzu jak tam moze zapłacisz te 1k mniej ale za to zarobisz 3k mniej niż w dużym mieście w dodatku będziesz miał możliwość co najwyżej zmienić jeden kołchoz na drugi.


@ButtHurtAlert: To jest tylko i wylacznie Twoj wybor. Wybierasz mieszkanie w Poznaniu jak tysiace innych ludzi, nie dziw sie ze jest drogo.

Nie ma alternatywy, a myslisz, ze by sie przyjela? Stwórz ją. Duzo
gdzie powinni mieszkać ludzie pracujący w mieście a zarabiający mało? Czy problem jest w nich, w miejscu zamieszkania czy może słabych zarobkach połączonych z wysokimi cenami


@assninja: Gdzie powinni? Dziwne pytanie. Niech sobie mieszkaja tam gdzie chca, moga wydac 90% pensji i mieszkac w centrum albo 10% pensji i mieszkac na wsi. To jest tylko i wylacznie ich wybór.

Dokladnie taki wybór ma kazdy czlowiek na swiecie, np. w Londynie ludzie
@Dentka7: odnoszę się tylko do tego, że w centrum miasta nadal są słabo płatne prace, i panuje jakieś dziwne przekonanie że ktoś kto pracuje w takim zawodzie nie zasługuje na to by żyć jak człowiek
odnoszę się tylko do tego, że w centrum miasta nadal są słabo płatne prace, i panuje jakieś dziwne przekonanie że ktoś kto pracuje w takim zawodzie nie zasługuje na to by żyć jak człowiek


@assninja: Raczej Ty masz dziwne przekonanie ze ktos musi mieszkac tam gdzie pracuje, a tak nie jest. Ludzie dojezdzaja do pracy na calym swiecie i jest to normalne. Nadal mozesz zyc jak czlowiek, musisz jedynie dojechac.
@GerwynPrice

@mat0707: xD kolejny nieźle odklejony, 20 k to 4 k euro netto w Niemczech specjaliści tyle nie zarabiają xDDDDD


Skoro na wsi zarabiam po 8 tys gdzie mieszkanie kosztuje 5k za m2 No to w takim wojewódzkim mieście musiałbym w #!$%@? więcej zarabiać
@El_Trufel: ale co ty mi piszesz tutaj w liczbie mnogiej, ja sie tylko smieje z robaka co to mieszka w centrum poznania i jest KIMŚ, nie to co ten robol po studiach co to ma spieprzać mieszkać na wsi. Od lat nie mieszkam w Polsce i smieszy mnie od lat niezmiernie to jak jeden polak drugiego polaka najchetniej utopilby w lyzce wody byle ten drugi nie mial za dobrze. Dlatego w
Pobierz Strahl - @El_Trufel: ale co ty mi piszesz tutaj w liczbie mnogiej, ja sie tylko smiej...
źródło: Capture
@Strahl: o #!$%@?, uzywac polskiego wyzszego wyksztalcenia jako argumentu xDDDDDDDDD

Skonczylem najprostsze na swiecie studia, rozumiesz, mam WYZSZE wyksztalcenie, jestem elita narodu rozumiesz, zrobilem prace magisterka na podstawie ankiety z neta rozumiesz to prawie jak EMAJTI xD


@yhbgrobdoivbvwamsv: Wstaw tam blaznie wiecej xd, bo w tym kraju z kartonu ludzie z sensownym wyksztalceniem robiacy sensowne rzeczy i tak zyja jak karaluchy, niekoniecznie trzeba studiować relaks i turystykę na wyższej szkole
ludzie z sensownym wyksztalceniem robiacy sensowne rzeczy i tak zyja jak karaluchy, niekoniecznie trzeba studiować relaks i turystykę na wyższej szkole pchnięcia mlekiem.


@Strahl: xD opowiedz mi jak bieda klepia lekarze czy dentysci albo architekci wszelacy xD
@yhbgrobdoivbvwamsv wez idz poczytaj ile ci architekci wszelacy tak naprawde zarabiaja, oprocz tego masz cała masę ludzi po polibudzie w zawodach technicznych, nauczycieli czy masę ludzi pracujących na tyłach szpitala którzy robią trudne i relatywnie ważne rzeczy za śmieszne pieniądze. Zejdź mi już z oczu.