Wpis z mikrobloga

Czemu wynajem jest taki #!$%@? drogi. W głupim #poznan kawalerka kosztuje 2k plus opłaty. Mieszkania na zadupiach 3k w górę. Skąd zwyklacki szarak po studiach ma mieć na to pieniądze zarabiając 4.5k netto. Jeszcze rozumiem jak to 2k oszczędności by na coś wystarczyło, ale pod koniec miesiąca gówno zostaje w tej kieszeni. W niemczech natomiast byle kasjerka w aptece za 2600 euro netto może sobie wynająć mieszkanie w centrum miasta, a jej moc nabywcza oszczędności przebija kilka sufitów u polaka.

#zalesie #emigracja #niemcy #gospodarka #pracbaza #nieruchomosci
  • 90
@Strahl: no jednak praca taka jak jego za granicą stoi otworem od prawie 20 lat, a większośc prac po tych wielkich studiach od tylu samo lat oferuje tylko pensje robola, w obu przypadkach się niewiele zmieniło. To nieźle świadczy o deficycie intelektu w wyborach życiowych ludzi wybierających opcję numer 2. Może i potem zostaje praca za psie pieniądze ale za to z jaką dumą, ja mam wyższe wykształcenie hurr durr xD
@placus27: wszystkie zawody które wymieniłeś to gówniane zawody do których jest negatywna selekcja czyli - „nie udało mi się gdzie indziej to zostanę …”.

A że potrzebne społecznie? To jest temat na inną rozmowę.

Zarobki =/= przydatność społeczna.

Zarobki = ilość osób w samym zawodzie oraz trudność wdrożenia.
Skąd zwyklacki szarak po studiach ma mieć na to pieniądze zarabiając 4.5k netto


@Szatanski_werset: jeśli jest z klasy średniej to dostaje mieszkanie od rodziców, jeśli z klasy niższej-średniej to dostaje wkład własny, a jeśli z niższej to mieszka w pokoju na stancji albo z drugą połówką wynajmują mieszkanie na obrzeżach.
Kolego bije od Ciebie totalnie odklejenie od realiów oraz wybujałe ego dorobkiewicza,


@Antiax: ale przeciez @bin-bash ma racje, jedyny powod dla ktorego jest tak drogo, jest to ze kazdy chce tam mieszkac i jak to inny typ napisal "daja sie ruchac". W momencie jak zachce sie ludziom mieszkac w Swarzedzu to ceny spadna. Dopoki chca mieszkac w Poznaniu to beda placili jak za zboze i nie jest to wina "ze ceny
@Maslacki

>pielęgniarkom


@placus27: Akurat pielęgniarki dostały spore podwyżki w ostatnim czasie wiec już nie ma takiej tragedii.


Idziesz robić na produkcję do kołchozu jak nie jesteś mułem to 4500zl netto wyciągniesz
@Szatanski_werset:

W niemczech natomiast byle kasjerka w aptece za 2600 euro


Masz na myśli ichniego magistra farmacji na pełen etat w największych miastach z wieloletnim stażem, bo byle kasjerka to ma problem przeżyć cały miesiąc jeśli nie mieszka z kimś lub z rodzicami. Skoro tuż na granicą jest taka kraina miodem i mlekiem płynąca to co my tu robimy jeszcze?
@Maslacki

@mat0707: Pokaż jakiś link do takiej oferty pracy i przestań bajki opowiadać. Minimalna krajowa to teraz 3600 brutto/ 2800 netto a ty myślisz, że gdzieś na produkcji bez kwalifikacji dostaniesz około 6200 brutto (4500 netto) xD


Kto napisał że dostaniesz wszystko brutto
@Szatanski_werset: zwyklacki szarak po studiach musi dalej ciągnąć wsparcie od rodziców. Jakoś jednak te studia w tym Poznaniu zrobił. Nie możesz winić rynku, że wyciąga jak najwięcej hajsu się da z ludzi, którzy są w stanie tyle zapłacić. A skoro są w stanie tyle zapłacić to ceny nie spadną.
@Dentka7 #!$%@?ło to po pierwsze nasze państwo ze woli wydac 40mld rocznie na 500+ zamiast te kasę wrzucić w inwestycje w kolej i pksy aby ludzie mogli mieszkac w Swarzędzu i dojeżdżać do pracy w większym ośrodku.
Co z tego ze będziesz mieszkał w Swarzędzu jak tam moze zapłacisz te 1k mniej ale za to zarobisz 3k mniej niż w dużym mieście w dodatku będziesz miał możliwość co najwyżej zmienić jeden kołchoz
@ButtHurtAlert no i inna sprawa ze serio ludzi #!$%@?ło to jest samonapędzającą się maszynka gdzie w wawie za dupiata kawalerke już chca 3k #!$%@?. Ja serio mam szczęście ze wynajmuje znajomości gdybym miał teraz szukać mieszkania na rynku to bym wolal #!$%@? na wies i robić już w tym kołchozie az cos sie ustabilizuje bo nie zamierzam komuś spłacać 5 mieszkań xD