Wpis z mikrobloga

nie rozumiem, skąd taki opór przed podatkiem katastralnym.

jasne, jak ktoś ma dwie nieruchomości, to nie powinien być obciążony takowym. ale już za 3 i więcej powinien być nakładany wysoki podatek, coraz wyższy z każdą kolejną nieruchomością. oczywiście, prawo powinno się także bronić przed nieuczciwymi prywaciarzami i januszami biznesu, którzy chcieliby to obchodzić przepisując nieruchomość na żoneczkę, na synusia, na córeczkę czy mamusię.

dlaczego to niektórych tak boli?

drobie p*doliby, nie każdy miał tyle szczęścia, żeby urodzić się bogatym i zdolnym. a prawo do mieszkania jest podstawowym prawem człowieka. nie może być tak, że jakiś szkodliwy społecznie bogacz ma kilkanaście mieszkań, a ludzi jest nie stać nawet na jedno.

jest to po prostu niesprawiedliwe.

#4konserwy #neuropa #konfederacja #bekazlewactwa #bekazpisu #podatki #ekonomia #gospodarka #prawo #programista15k #mieszkaniedeweloperskie #kredythipoteczny #nieruchomosci
  • 73
@Kryspin013: nie tylko. także tęczowe libki. a takowych coraz więcej, niestety,


@jad_z_kielbaski: a masz jakiś przykład? Bo się nie spotkałem z tym. Za to spotkałem się z ogromną ilością kucy #!$%@?ących podobne kocopoły.

Zresztą dla samej konfy rozwiązanie problemu mieszkaniowego to też nie ukrócenie eldorado fliperów a usunięcie regulacji wymagających jakichkolwiek standardów nowych mieszkań xD
@Kryspin013: tak, spotykam się z tym. przecież neuropa, mimo że skrajnie lewacka, to jest w dużej części wolnorynkowa. polecam też grupki polityczne na fb, gdzie jest dużo młodocianych wanna be polityków. 3/4 z nich to tęczowe libki. nie zmienia to faktu, że oczywiście są lewakami, ale nie są socjalistami.
@Kryspin013: tak, spotykam się z tym. przecież neuropa, mimo że skrajnie lewacka, to jest w dużej części wolnorynkowa. polecam też grupki polityczne na fb, gdzie jest dużo młodocianych wanna be polityków. 3/4 z nich to tęczowe libki. nie zmienia to faktu, że oczywiście są lewakami, ale nie są socjalistami.


@jad_z_kielbaski: no dobra, ale zapytałem o realne przykłądy bo piszesz, że tego jest dużo a jak na razie czytam "tak jest
@Kryspin013: nie będę przeglądał teraz wykopu, ale to najwyżej będę cię wołał do każdego wpisu, gdzie tęczak krytykuje podatki czy rozdawnictwo. serio nie widzisz płaczu tęczowych libków na wykopie, że dlaczego nie ma partii liberalnej gospodarczo i lewicowej światopoglądowo? takich postów jest dużo.
@Kryspin013: nie będę przeglądał teraz wykopu,


@jad_z_kielbaski: czyli jest tego od #!$%@? ale nie potrafisz podać ani jednego przykładu. Seems legit xD

ale to najwyżej będę cię wołał do każdego wpisu, gdzie tęczak krytykuje podatki czy rozdawnictwo.


@jad_z_kielbaski: a poproszę.

serio nie widzisz płaczu tęczowych libków na wykopie


Widzę, ale ani razu nie spotkałem się by "tęczowe libki" były przeciwko opodatkowaniu filperów i "inwestorów" mieszkaniowych. Nawet jak takie pojedyncze
@jad_z_kielbaski: To wynika z mentalności zaszczepionej przez terapie szokową Balcerowicza. Większość tych ludzi to socjopaci patrzący tylko na czubek własnego nosa. Jak ich państwo opodatkowuje, to jest kradzież i najlepiej jakby państwo było minimalne. Potem zdziwienie, że jak nie chcą płacić podatków to NFZ ledwo dycha, policja jest mało skuteczna i podatna na korupcje, bo pracują za głodowe stawki. Ja zawsze takim ludziom podsyłam cytat Adama Smitha. Oczywiście Smith był "komuchem"
KoxKoxu21 - @jadzkielbaski: To wynika z mentalności zaszczepionej przez terapie szoko...

źródło: as4

Pobierz