Wpis z mikrobloga

Chcielibyśmy się z różową przeprowadzić z #olsztyn do #wroclaw

Czy ktoś z Mirków organizował przeprowadzkę na tak dużą odległość? Zastanawiam się ile pieniędzy tak naprawdę musimy mieć, żeby bez problemu zmienić pracę i wynająć mieszkanie (40m +) we Wrocławiu. Jak to ogarnąć bez umowy najmu okazjonalnego, bo nie mam tam nikogo i przeprowadzamy się w ciemno. Z jakich dopłat typu pakiet relokacyjny warto skorzystać itp. czy ktoś może organizował przeprowadzkę na podobną odległość i może podzielić się wrażeniami czego należy dopilnować i jak się do tego najlepiej przygotować? Będę wdzięczny.

#przeprowadzka #pytanie
  • 9
@Zirf1337 na początek proponuję jakiś pokój na start powinno ze 2 koła starczyć ,mieszkania zaczął szukać mając już prace aby samemu ocenić w jakiej dzielnicy będzie lepiej. A co do przeprowadzki to wziąłbym w auto najpotrzebniejsze rzeczy i sukcesywnie zwoził później albo mając mieszkanie już nająć jakąś firmę i zrobić to na raz. kiedyś dawali bon przesiedleńczy ale wtedy bezrobocie było większe ,a i do określonego wieku na co się nie załapałem
Zastanawiam się ile pieniędzy tak naprawdę musimy mieć, żeby bez problemu zmienić pracę i wynająć mieszkanie (40m +) we Wrocławiu.


@Zirf1337: Ale, że nie macie jeszcze nagranej pracy? Bo bez o wiele lepiej płatnej pracy (albo jej perspektywy) to bym się w ogóle nie ruszał. Ile kosztować będzie was wynajęcie firmy to nikt wam nie powie, bo na taką odległość musicie sami podzwonić i zapytać okoliczne firmy.
Za mieszkanie 2 pokoje
@Antibambino: Słowo klucz "przynajmniej". Da się za tyle znaleźć mieszkanie co nie znaczy, że jest jakiś gigantyczny wybór, bo jak pisałem to jest raczej dolna granica skali.
Swoją drogą Psie nie jest złe o ile pracujesz gdzieś na północy Wrocławia albo masz możliwość dojazdu do pracy pociągiem.
powinno ze 2 koła starczyć


@CzarnyOwiec: kurde znajomi wynajmują mieszkania za 2,5-3k. Pokój za 2k dla pary to najgłupsza rada, jaką widziałem na wykopie xD