Wpis z mikrobloga

@tylko_pytam: pracuję w tej okolicy ponad 2 lata. Ilość ludzi, którzy myśleli, że boga za nogi złapali kupując w tej lokalizacji, a mieszkających już gdzie indziej przechodzi wszelkie pojęcie. Króluje najem krótkoterminowy pod plażowiczów, ciągłe rozbudowy i remonty, inercja wspólnot mieszkaniowych i generalnie zwichrowani mentalnie ludzie. Tu nieźle pasuje mem z linku bo łykop nie przepuszcza jpga https://wykop.pl/cdn/c3201142/comment_hhoJBmjHISVK8D38pablsjh3SXYXXsEa,w800.jpg tylko lokalizację idzie podmienić (no i myślałem że tumblr zdech a to jeszcze
@deptacz_gnoju: @tylko_pytam Na pierwszy rzut oka fajnie, ale jak człowiek zacznie się zagłębiać i zobaczy zerową infrastrukturę miejską, brak sensownego tramwaju i SKM mimo #!$%@? torów obu systemów pod nosem, jedna czy dwie drogi wyjazdowe z olbrzymich mrowkowcow Robyga, rondo przy tunelu które się blokuje przy jakimkolwiek ruchu, stadion z którego #!$%@? koncertami to mi szybko ostygł zapał.

Dla mnie jedynym sensownym wyborem na ten moment jest Synteza/Osiedle Lema od Dom
@bizancjo: Na szczęście masz wyjście w postaci tramwaju i autobusu od razu na Rakoczego pod nosem, galeria przy przystanku więc większość zakupów też na miejscu, szkoły i przychodnie blisko, jedynie do pracy jedziesz gdzieś autem.

Na przecięciu Lema i Piekarniczej deweloper ma budować rondo jako element inwestycji wymagany przez miasto. Miasto ma też plany rozbudowy Lema w stronę Kartuskiej do pełnoprawnej drogi, podłączenia Hausbrandta do Nowej Myśliwskiej i Lena od Północy
PfefferWerfer - @bizancjo: Na szczęście masz wyjście w postaci tramwaju i autobusu od...

źródło: 3407389-Docelowy-uklad-drogowy-w-rejonie-projektu-planu

Pobierz
jedynie do pracy jedziesz gdzieś autem


@PfefferWerfer: no "jedynie" xd jednak na większe zakupy też autem. A co do obietnic rozbudowy to różnie z tym bywa, jak z Nową Świętokrzyską. Ja akurat mieszkałem na osiedlu co miał wyjazd i na Rakoczego i na Lema i to było świetne.
Ja akurat mieszkałem na osiedlu co miał wyjazd i na Rakoczego i na Lema i to było świetne.


@bizancjo: Na Morenovej?

no "jedynie" xd jednak na większe zakupy też autem.


@bizancjo: No dla mnie jedynie, ja dojeżdżam rowerem a moja pracuje zdalnie xD Auta używam głównie do wycieczek i większych zakupów właśnie.

A co do obietnic rozbudowy to różnie z tym bywa, jak z Nową Świętokrzyską


No co z nią?
Na Morenovej?


@PfefferWerfer: tak, fajna lokalizacja, szczególnie z widokiem od strony działek. Choć Szadółki i tu docierają.

No co z nią?


@PfefferWerfer: no plany to tam mają już 20+ lat ( ͡° ͜ʖ ͡°) a ponadto chcą robić tylko 1 pas więc nie wiem czy to rozładuje Świętokrzyską, tam bym nie kupował.
tak, fajna lokalizacja, szczególnie z widokiem od strony działek. Choć Szadółki i tu docierają.


@bizancjo: Gdyby Morenova była jeszcze w sprzedaży to bym ją wybrał, ale że nie jest to druga w kolei jest Synteza i Lema bo są dostępne, choć mniej idealne. No cóż, nie można mieć wszystkiego xd

Ja z kolei tych działek nienawidzę, mieszkałem przy działkach na stogach to #!$%@? mnie potężnie to że z domków całorocznych ciągle