Wpis z mikrobloga

Składając wypowiedzenie usłyszałam, że:
1. Jestem nieodpowiedzialna.
2. Powinnam znaleźć kogoś na swoje miejsce w zastępstwie.
3. To nie tak miało być.
4. Mam okres wypowiedzenia 1 mies, pomimo, że mam według KP mam 2 tygodnie.
5. Nie wiedzą, czy kogoś znajdą na moje miejsce, mam zostać.
6. Nie wyjdę wcześniej w piątek, pomimo, że prosiłam o to przed wypowiedzeniem, bo skoro ja robię im pod górkę, to i oni mi będą robić pod górkę.

#pracbaza #januszebiznesu #przedszkole #patologiazewsi
  • 95
@jaavi666:

To tak nie działa, takie L4 od psychiatry z "bomby" bardzo łatwo podważyć i to pracownik będzie imeć pod górkę.

Z ciekawości - jak wygląda ta bardzo łatwa procedura podważenia profesjonalnej opinii lekarza specjalisty?
Pracodawca tupie nóżką i wykrzykuje trzy razy do lustra: "Nie zgadzam się! Ona wcale nie jest chora!"?

Jeżeli faktycznie ktoś potrzebuje L4 od psychiatry, to już trzeba chodzić kilka msc wcześniej do takiego lekarza

W
Składając wypowiedzenie usłyszałam, że:


@Mefedronka: Ja usłyszałem, że jestem hitlerowcem. ʕʔ

1. Jestem nieodpowiedzialna.
2. Powinnam znaleźć kogoś na swoje miejsce w zastępstwie.
3. To nie tak miało być.
4. Mam okres wypowiedzenia 1 mies, pomimo, że mam według KP mam 2 tygodnie.
5. Nie wiedzą, czy kogoś znajdą na moje miejsce, mam zostać.

o ja jebe samo gęste aż paski w pompie piszczą. Wiek janusza co
@Mefedronka:

miałam, ale wtedy się wybiera korzystniejszą opcję dla pracownika

Nie do końca. Istotnie, przepisy Kodeksu pracy mają co do zasady charakter tzw. semiimperatywny, tj. chronią słabszą stronę stosunku prawnego, czyli pracownika. Nie można zapisać w umowie stawki niższej niż minimalna, można zapisać wyższą. Nie można zapisać w umowie niższej niż ustawowa liczby dni urlopowych, można zapisać wyższą.

Natomiast wypowiedzenie to jest nieco śliski temat, bo nie da się jednoznacznie rozsądzić,
4. Mam okres wypowiedzenia 1 mies, pomimo, że mam według KP mam 2 tygodnie.


@Mefedronka:

To znaczy, w ciagu nastepnych 2 tygodni nie przekroczysz pol roku zatrudnienia w danej firmie? Bo jak przekroczysz w ciagu tych najblizszych 2 tygodni polroczny okres zatrudnienia, to masz miesieczny okres wypowiedzenia.