Wpis z mikrobloga

Składając wypowiedzenie usłyszałam, że:
1. Jestem nieodpowiedzialna.
2. Powinnam znaleźć kogoś na swoje miejsce w zastępstwie.
3. To nie tak miało być.
4. Mam okres wypowiedzenia 1 mies, pomimo, że mam według KP mam 2 tygodnie.
5. Nie wiedzą, czy kogoś znajdą na moje miejsce, mam zostać.
6. Nie wyjdę wcześniej w piątek, pomimo, że prosiłam o to przed wypowiedzeniem, bo skoro ja robię im pod górkę, to i oni mi będą robić pod górkę.

#pracbaza #januszebiznesu #przedszkole #patologiazewsi
  • 95
@Mefedronka: Jedynie ostatni punkt jest normalny.
Co to za zdziwienie, że gdy jesteś na wypowiedzeniu to nie ma wcześniejszego wyjścia?

Resztę punktów możesz olac i po 2 tygodniach, licząc od następnego, nie przyjść do pracy.
@longstar

>Płatny 50%, ale nie mogą odmówić udzielenia.

@Krupier: a to nie jest tylko 2 dni i w przypadku siły wyższej?(śmierć kogoś itd.)


@Mefedronka lel, nikt was nie będzie pytał o powód, proszę ja was. Tzn. pewnie będą próbować, ale nie musicie się tłumaczyć. ( ͡º ͜ʖ͡º)
1. Takiego argumentu jeszcze nie slyszalem przy wypowiedzeniu. xD
2. nie nie powinnas, od tego jest dyrektorzyca lub hr. Zalezy jakie wyludzenia sa na przedszkole.
3. Nie tak mialo byc- to jakas piosenka?
4. Ten miesiac to z czego wynika? Masz w umowie 2 tygodnie wiec dzisiaj juz idz po l4 :)
5. No ja rowniez chcialbym przewidywac przyszlosc, nie zostawaj.
6. Robienie pod gorke- z czego sie wywodzi to powiedzenie? Czesto
@Mefedronka trzymaj się, różowa :) dobrze zrobiłaś.

ja pracuję na b2b, znajomy znajomego poprosił mnie żebym wskoczył na miesiąc bo mają nowego klienta i potrzebują regularnie. Stawka taka, że godzinowo Panie na kasie w Spolemie mają więcej, obsługa roszczeniowego klienta, zarwane nocki itp. jednym słowem nie warte to było świeczki. Wypuściłem ostatni projekt i pisze maila ze zakończyliśmy pierwszy etap i że nie podejmuje się kolejnych projektów które mogą przyjść.

Też usłyszałem,
To tak nie działa, takie L4 od psychiatry z "bomby" bardzo łatwo podważyć i to pracownik będzie imeć pod górkę. Jeżeli faktycznie ktoś potrzebuje L4 od psychiatry, to już trzeba chodzić kilka msc wcześniej do takiego lekarza


@jaavi666: XDDD

F43.0 albo F43.2 - W każdym razie coś z F43, i tak tylko ten kod będzie na zwolnieniu (a pracodawca go nie zobaczy i nie ma prawa dopytywać o powody).

Zmiana pracy
A mając umowę np do 13 września, muszę ich informować wcześniej, że nie mam zamiaru przedłużać?


@l1pka: nie. Ale zastanów się, jak to zostanie potraktowane - normalnie czy jako wielka obraza i zerwanie wszelkich kontaktów. Oraz czy szef może ci nabruzdzić w przyszłości.
@Mefedronka Dzieci z tobą maja zabawnie, dzisiaj zamiast obiadu będzie kreska na stole, dzieci kto wciągnie więcej ten wygrywa zestaw kolorwych kredek i bilet do samotnego księdza
@aegispolis pewnie się przygotowują do września. I nie mają nauczycielki która była zaplanowana i przedstawiona rodzicom. Dodatkowo dzieci będą #!$%@? przez nią potraktowane jeśli wrócą we wrześniu a tam nie ma ich pani. To troszkę nieodpowiedzialne i #!$%@? w stosunku do małych dzieci.

Ja bym robił od razu 6 miesięczny okres wypowiedzenia nauczycielom aby nie robić krzywdy dzieciaczkom.