Wpis z mikrobloga

W tv zaczęli puszczać reklamy funduszu hipotecznego Familia, który oferuje dożywotnią rentę w zamian za przejęcie twojego mieszkania. Z ciekawości zadzwoniłem i podałem się za 65-latka, który posiada mieszkanie w stolicy województwa o wartości na dzień dzisiejszy 500k. Działa to tak, że przepisuję mieszkanie na własność funduszu (od razu) a w zamian dostaję prawo do mieszkania w nim do śmierci plus comiesięczną wypłatę "renty". Zgadnijcie jaką dożywotnią rentę wyliczyła mi pani po drugiej stronie za mieszkanie, które dziś kosztuje 500k (nowe budownictwo, ścisłe centrum, bez obciążeń) a za parę lat wartość pewnie się podwoi:


Jak to nie jest czyste #!$%@?ństwo i złodzieństwo żerujące na seniorach to ja nie wiem co to jest. I takie gówno jest reklamowane w państwowej TV.

#funduszhipoteczny #zlodzieje #nieruchomosci
  • 116
@arsze_nick: miałem kiedyś takich sąsiadów w bloku, którzy jak nam się potem wydawało dawali nam lekko do zrozumienia, że na coś takiego by poszli. Kiedyś sąsiadka wyjechała z tekstem "córka ma ułożone życie w Stanach i tu nie wróci, a braci i sióstr nie mamy - chyba nasze mieszkanie przejdzie na majątek miasta". Najpierw myślałem, że to po prostu taka opowieść, ale potem pomyślałem, że oni szukają kogoś kto chciałby się
@arsze_nick: teraz to może by się córka chciała bawić ze sprzedażą tego mieszkania. To było 20 lat temu i mieszkanie warte ok. 80 tys. Wtedy dla osoby ze Stanów to były grosze. Zresztą kobieta wyjechała do Stanów na początku lat 80 i miała złe wspomnienia - nie chciała nic mieć wspólnego z Polską. Nigdy do Polski nie przyleciała, dopiero na pogrzeb ojca.
@vesper_: niby nie dużo to 500 zł. Z drugiej strony to oczywiste, że taka firma musi na tym zarobić. Dodatkowo w tej sumie różnicy między ceną a tym co średnio takiemu dziadkowi wypłacą muszą też się ubezpieczyć niejako od tego, że np nieruchomość straci na wartości. Nie usprawiedliwiam tej firmy bo ewidentnie żerują na starych ludziach, ale trzeba przedstawiać wszystkie argumenty.
@Serghio: Jak nie ma żadnych spadkobierców to może sprzedać to mieszkanie, wynająć lepsze, większe ładniejsze 500k wrzucić na lokatę. Nawet 7% to będzie 35 tys rocznie czyli z samej lokaty wyciągnie 3 tys miesięcznie( wiadomo że za 2 lata to będzie 3 razy mniej) i może wynająć mieszkanie w podobnym standardzie w zasadzie za kasę z lokaty.
Jak dobrze zakombinuje to znajdzie kogoś komu opuści 5% ceny i dogada że do
Z ciekawości zadzwoniłem i podałem się za 65-latka,


@vesper_: Czyli statystycznie przed takim człowiekiem jakieś 16 lat życia, czyli 192 miesiące co daje 96 tys. zł. bez waloryzacji inflacyjnej o ile jest. Do tego trzeba jeszcze dodać procent składany, bo przecież te wypłacane pieniądze mogłyby być inwestowane na lokacje bankowej i też byłby jakiś zysk.

Jeśli ktoś nie chce przekazywać mieszkania rodzinie to czemu miałby zostawiać mieszkanie na pastwę losu zamiast
Zgadnijcie jaką dożywotnią rentę wyliczyła mi pani po drugiej stronie za mieszkanie, które dziś kosztuje 500k (nowe budownictwo, ścisłe centrum, bez obciążeń) a za parę lat wartość pewnie się podwoi:


500zł miesięcznie xD


@vesper_:

Ale renta ta tez podlega waloryzacji...

Jak to nie jest czyste #!$%@?ństwo i złodzieństwo żerujące na seniorach to ja nie wiem co to jest. I takie gówno jest reklamowane w państwowej TV.


@vesper_:

jezeli to jest