Wpis z mikrobloga

Mirki pijcie ze mną kompot. Dojechałem! ( ͡ ͜ʖ ͡)
Od Atlantyku po Pacyfik. Wczoraj przednie koło mojego czerwonego rumaka zostało zamoczone w Oceanie. Ogólnie wyszło 6800km w czasie 52 dni jazdy, co daje średnio 130km dziennie, nie najgorzej. Niesamowita to była przygoda, pierwsze dni wyprawy wydają się bardzo odległe, bo każdego dnia działo się bardzo dużo.
Dziękuję wam za wsparcie, dziękuję @metaxy za rady odnośnie kolana, które od Chicago działało już perfekcyjnie.
Teraz pora na trochę wakacji, nadal mam ponad dwa tygodnie do lotu powrotnego, więc trochę pokręcę się po wybrzeżu. Chciałem się po kąpać, ale woda w Pacyfiku jest okrutnie zimna ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#roweremprzezusa #szosa #gravel #rower #podroze
pietia94 - Mirki pijcie ze mną kompot. Dojechałem! (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
Od Atlantyku po Pacyf...

źródło: temp_file3114725333971117598

Pobierz
  • 74
  • 0
@Czekolatka zawsze jest ta pierwsza setka :). To jest moja trzecia wyprawa, ale pierwsza tak gruba, wszystko to kwestia przemyślenia czego się potrzebuje a czego nie i idzie w miarę na lekko robić takie trasy
  • 2
@mika077 rower spisał się znakomicie, żadnych awarii, ale wszystko sam przeserwisowałem przed wyjazdem. Historia mojego Authora Ronina jest taka, że kupiłem go używanego za 2600zł, drugie tyle wsadziłem w koła, korbę, bagażniki i farby którymi zamalowałem miejsca gdzie zszedł lakier i trzeba było zabezpieczyć stał, no z malowaniem to producent się nie popisał ¯_(ツ)_/¯. Ogólnie najgrubsze awarie to kapcie, a było ich osiem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@pietia94: GRATULUJE I CIESZĘ SIĘ ŻE CI SIĘ UDAŁO.
Pytanie mam, kiedyś jakiś Polak na kolosach opowiadał bo też jeździł na rowerze po USA że jak nie masz profesjonalnego stroju i kasku to prawie wszyscy biorą cię za bezdomnego (szczególnie że gosć był zarosnięty) i nie chcą z tobą gadać i cię unikają.
A jak się odnosili do ciebie?
Myślałeś aby w 2024 wystartować na kolosach?
  • 7
@mpetrumnigrum generalnie spotkałem kilku podróżników na rowerach co wyglądali średnio i średnio pachnęli xd. Aczkolwiek ja wyznaje zasadę pewnego Niemca co był ponad 50 lat w podróży rowerowej. To że jesteś na wyprawie, nie oznacza, że masz śmierdzieć i nie dbać o higienę xd. Nie zdążyło mi się nie umyć, ubrania może nie zawsze miałem świeże, ale bez tragedii i nadal to były jednostkowe sytuacje. Także ludzie byli bardzo otwarci na rozmowy
  • 3
@D3LFIN3K projektuje w 3D centra dystrybucyjne, rok temu założyłem swoją działalność, nie biorę nowych projektów przez te 3 miesiące. Taka tajemnica. O wyprawie myślałem już ponad rok temu, dlatego rzuciłem etat i przeszedłem na swoje. Chociaż podczas wyprawy spotkałem sporo ludzi którzy dostali po prostu urlopy. Są branże, gdzie pracodawca woli dać 3 miesięczny urlop niż szukać nowego pracownika.