Wpis z mikrobloga

Jedna najwiekszych bzdur teoretycznych, przynajmniej w moim przypadku to " biegając spalisz wiecej kalorii niż na rowerze". Jezdzic moge w miare dobrym tempem przez 5h a biegając po 1km wypluwam pluca i walcze o życie. Dochodzi do tego aspekt motywacyjny. Biegnąc i walcząc o życie nie mam ochoty na kolejny raz. Rowerek to przyjemne widoki pól, okolicznych wsi. #kolarstwo #bieganie
  • 22
@onepnch: @Leonvina Bzdury, wszystko zależy od tego jakim tempem biegasz/jeździsz. Czasami nie mam dużo czasu na rower i idę na godzinkę ale mocnym tempem. Ostatnio w godzinę 900kcal spaliłem przy średnim tętnie 168bpm. Myślę że dużo osób nie spali nawet tyle biegając.
@onepnch: I dla dużo innych osób także. Ale nie można przez to twierdzić że w tej samej jednostce czasu spalisz więcej biegając, bo to nie jest prawda. Po prostu rowerem można jeździć też tak wolno, że trzeba by ten wysiłek porównać do chodzenia/szybszego marszu, niż biegania
biegając po 1km wypluwam pluca i walcze o życie


@Leonvina: to jest trochę przesadą ale ogólnie masz rację, bo trzeba też wziąć pod uwagę to jak wymagające dla organizmu są obie czynności. Bieganie jest bardziej kontuzjogenne, rowerem można robić godzinne przejażdżki i sumarycznie spalić więcej niż biegając
@onepnch a ja będę się upierać że nie :D mam kolegę z którym jeżdżę na rowerze i on też czasem biega. Przy tempie w okolicach 5min/km, czyli całkiem nieźle, i przy tym samym średnim tętnie co na rowerze, spala przez godzinę praktycznie tyle samo (na tyle ile Strava dobrze to przeliczy) mogę posłać nawet screeny :P
  • 0
@onepnch: chodziło mi moze bardziej o wiedzy z filmików z poradami jak schudnac itp. Biorąc pod uwage przecietnego Mirka 30+ z brzuszkiem to duzo latwiej bedzie pedałowac byle jakim tempem przez 1h, 2h niz biec powiedzmy polowe tego czasu. Pomijam oczywisty aspekt braku czasu no to inna kwestia
@Leonvina: No to jak chcesz tylko schudnąć to wystarczy nie jeść albo można chodzić. Ale generalnie dam taką radę żeby nie skupiać się na kaloriach bo wtedy aktywność cię nie będzie cieszyć. Jak zaczniesz biegać to po to żeby być lepszym w bieganiu a nie że lepiej kalorie spala.
to jest trochę przesadą ale ogólnie masz rację, bo trzeba też wziąć pod uwagę to jak wymagające dla organizmu są obie czynności. Bieganie jest bardziej kontuzjogenne, rowerem można robić godzinne przejażdżki i sumarycznie spalić więcej niż biegając


@Ark00: tylko że "przejażdżkę" powinno się porównywać z chodzeniem. Ekwiwalentem biegania jest #!$%@? rowerem, a przecież i na rowerze można wrzucić takie tempo, że po 20 minutach wypluwa się płuca.

Od chodzenia ciężko dorobić