Wpis z mikrobloga

@Amicia: Można też spróbować po prostu żyć, zamiast skupiać się na tym, że się niezarucha i ma się #!$%@? wygląd skupić się na innych aspektach życia i ich poprawie. Polecam, mimo że jeszcze niczego z tych innych aspektów nie udało mi się poprawić.
@Jajozjadakure: teoretycznie tak, ale w praktyce nie ważne na czym byś się skupiał to zawsze z tyłu głowy będziesz myślał o tym że nigdy nikt cie nie chciał i nie zaruchales co będzie kończyć się epizodami mocnej depresji przed snem. Nie ważne jak bysmy się mocno nie oszukiwali, to seks i bliskość drugiej osoby są podstawowymi potrzebami człowieka i nie da się ich zastąpić niczym innym.
@Amicia: To i tak lepsze niż myślenie o tym 24 na 7 i nie robienie niczego tylko pogrążanie się w takich myślach i odczuciach. I nie zawsze, istnieją przecież osoby aseksualne ( ͡º ͜ʖ͡º) takim jest na pewno trochę łatwiej, bo chociaż ta jedna potrzeba nie wymaga zaspokojenia.
SATYSFAKCJA

Satysfakcja płynie z przezwyciężania naszych granic. Są rzeczy, na które się odważysz, pomimo obaw, bo chcesz poczuć radość i satysfakcję. Są też takie, na które nie będziesz jeszcze gotowy długo, a może i nigdy. Warto się zatem skupić na tych pierwszych.

Niepokoi mnie, że tak często piszesz o przyjemności, zamiast o radości. Na przyjemności skupiają się dzieci. Dorośli poszukują radości.

Czy rzeczy, które dają radość, dają też piękne wspomnienia?

Czy rzeczy,
  • 0
@michal-przybylinski: Nie pamiętam kiedy ostatnio czułem satysfakcję z "przezwyciężania swoich granic". Radość dla mnie nie istnieje, jest tylko ból i świadomość, że pewnie będzie tego więcej.
Przesadzasz z tym szacunkiem i byciem lubianym. W większosci to zależy od pierwszego wrażenia i wyglądu.
Charakter większość ludzi ma podobny. Wystarczy nie być bardzo agresywnym.
Kasa naprawia sporą część problemów w życiu.