Wpis z mikrobloga

To jest niesamowite, że w XXI wieku nadal są firmy na giełdzie, które wypłacają dywidendę. Co trzeba mieć w głowie, żeby się bawić w wypłacanie dywidend parę razy w roku? Jak zarząd nie potrafi w nic sensownego zainwestować tych pieniędzy, to niech zrobią stock buyback jak cywilizowani ludzie. Jak będę potrzebował pieniędzy, to se sprzedam część akcji, a co ja mam zrobić z tymi groszami, które mi wciskają siłą co kwartał?

Najśmieszniejsze jest to, że istnieje element społeczny, który nie tylko nie widzi w tym problemu, ale wręcz specjalnie szuka takich firm i ogranicza się do inwestowania w spółki dywidendowe xD Serio są ludzie co kupują spółkę dywidendową, co parę miesięcy zbierają te wypłacane im ochłapy, płacą grzecznie podatek za nie, po czym momentalnie ładują je z powrotem w tą samą spółkę xDDD I tak w kółko, perpetuum debile

#gielda #inwestycje #bekazpodludzi
  • 86
  • Odpowiedz
@strfkr: Jak kupujesz akcje za 21,37 zł to się nie dziw że masz ochłapy. Niektórzy mają spory zastrzyk gotówki dzięki dywidendom. Natomiast pytanie dlaczego dywidendy miałyby być lepsze od buybuck jest debilne samo w sobie xD bo obie opcje są równie ok w zależności od sytuacji spółki i strategi inwestycji. Żadne nie jest lepsze ani gorsze. Jeśli tego nie czaisz to poczytaj więcej zamiast kręcić trollo beke.
  • Odpowiedz
  • 0
Na razie @hrabia_ponimirski coś sensownego napisał

@Zielonykwiryta

@strfkr ty ale nie odpisuj ze swoich multikont (σ ͜ʖσ)


To zgłoś te multi gamoniu, a nie wie kręcisz w moim wpisie jak gówno w kiblu, tylko smród robiąc

@gloom

Jak kupujesz akcje za 21,37 zł to się nie dziw że masz ochłapy. Niektórzy mają spory zastrzyk gotówki dzięki dywidendom.


Kolego, ale dywidenda jest wypłacana na akcję,
  • Odpowiedz
  • 0
@ElTalento:

juz widzę że się zleciały szury od dywidendy i inwestowania w złoto XD


A złociarze to już wyższy krąg #!$%@?, jakiś czas temu jeden z nich mi tłumaczył, że złoto jest lepsze w długim okresie od s&p 500 i innych indeksów
  • Odpowiedz
  • 0
@gloom: mają lepszą przyczepność na śliskich, oblodzonych powierzchniach, dlatego się lepiej nadają na zimę. Nie wiem to pytanie miało być podchwytliwe i w jakiś sposób pokazać, że i ono i moje pytanie nie ma sensu czy co? Na #!$%@? mnie pytasz o opony babo
  • Odpowiedz
@strfkr: Ty g.. masz to dostajesz ochłapy. Są tacy którzy mają dużą liczbę udziałów/akcji i oni dostają dużo. Nisko opodatkowane.Dlatego spółki płacą dywidendę.
  • Odpowiedz
  • 1
@zonecom: czy ty myślisz, że jak ktoś ma dużo akcji, to dostaje procentowo większą dywidendę? Jeśli nie, to na #!$%@? mi o tym piszesz. Jak ktoś ma 100 mln. w akcjach spółki, to po co mu pół miliona w gotówce co kwartał? Jak będzie potrzebował gotówki, to może sprzedać część akcji w dowolnym momencie, a nie w datach ustalonych przez zarząd
  • Odpowiedz
@strfkr: a czy ja cie pytałem które się lepiej nadają na zimę? nie umiesz czytać ze zrozumieniem? czy masz problemy z myśleniem?

Ps. agresja często jest źródłem frustracji seksualnych, masz jakiś problem? Mogę polecić sprawdzonych lekarzy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Zielonykwiryta: ale gość sobie chyba po prostu robi z Ciebie jaja. Jaki jest sens posiadania akcji bez dywidendy? Ot, dyplom poświadczający, że dałeś kredyt jakiejś firmie, a w zasadzie nie kredyt, co darowiznę ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
ale gość sobie chyba po prostu robi z Ciebie jaja. Jaki jest sens posiadania akcji bez dywidendy? Ot, dyplom poświadczający, że dałeś kredyt jakiejś firmie, a w zasadzie nie kredyt, co darowiznę


@kishibashi: XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
  • Odpowiedz