Wpis z mikrobloga

Czesc, razem z żoną chyba będziemy wyprowadzać się z Wrocławia. Powodem są ceny nieruchomości. Zarabiamy tu łącznie 12k, średnia cena metra to jakieś 11k. Uzbieraliśmy 150k, za rok będzie to 200k. Jak patrzę na ceny w Katowicach, Tychach to za rok ten nasz kredyt tam byłby bardzo mały. Tam z tego co widziałem średnia to 7-8k za metr. Czyli mieszkanie 50m jakieś 350k, we wro jakieś 600k na zadupiu. Nie znamy jednak Katowic ani Tych. O Tychach słyszałem bardzo dobre opinie. Podobno jest zielono i spokojnie, my takie klimaty lubimy. Ja jestem konstruktorem mechanicznym, żona praca biurowa/podatkowa. Czy tam zarabia się dużo mniej? Lubimy Wrocław, ale czuję się tu coraz mniej jak w pl (rosyjski/ukraiński język dominuje w tym mieście, robi się jakoś mniej bezpiecznie) no i chyba nas nie stać na wrocek :(czy ktoś już wykonał taki ruch (wyprowadzka z wrocka na slask? We wrocku mieszkam już 12 lat, znajomi powyjezdzali, żony też, jest kilku znajomych, ale nie będę na nich patrzył. Dlaczego nieruchomości tam sa o tyle tańsze? Marzył nam się dom pod wrockiem, ale chyba nas nie stać :( ewentualnie pod Krakowem ale w mojej branży tam podobno cienko. czy w naszym przypadku najlepiej jak najszybcej brać ten kredyt 2 procent? Słyszałem że to darmowy kredyt i warto ładować się wysoko. Czy ktoś wie czy w 2024 jeszcze on będzie? Nie wiem czy dawać duży wkład własny czy jak najmniejszy a kasa żeby pracowała na lokacie. Czy może jednak zostać we wrocku, zapłacić więcej za nieruchomość bo ten kredyt 2 procent nas trochę wyratuje? Bardzo martwi mnie że muszę kupować mieszkanie nie dom, bo wiem jacy potrafią być sąsiedzi :( mamy już koło trzydziestki i trzeba pójść w te albo wewte bo myślałem że uzbieram sobie na większość nieruchomości w ciągu kilku lat ale co nie zbieram to ceny o więcej rosną i nie ma już to sensu chyba.

#tychy #katowice #wroclaw #krakow #nieruchomosci #mieszkanie #dom #zabrze #chorzow #ukraina
  • 67
@wrokikus1: zarabiamy podobnie, wlasnie walczymy o kredyt, nieruchomosc kosztuje maks z tego na co mozemy sobie pozwolic, zobaczymy w ciągu 1-2 miesiecy jak nam pojdzie. wlasnie kwity do doradcy wyslalem, a wczoraj zadatek na umowe przedwstepna. ma-sak-ra :)
@wrokikus1 Tychy są jednym z droższych pod względem nieruchomości miast na Śląsku. Na waszym miejscu celowałbym w miasta ościenne do Kato, a w samych Katowicach szukać pracy gdyż wybór jest spory
@wrokikus1: Wyprowadź się do Polskiego paryża. To zależy jakom pogodę lubisz. W tym roku były tylko 4 dni gdzie było więcej niż 30 stopni celcjusza. Blisko do morza więc można robić 1 dniowe wypada. Pogoda w ogóle jest tu spokojniejsza niż na południu Polski.
@wrokikus1: zapraszam na górny śląsk. Do życia jest to miejsce bardzo przyjemne. Jest bardzo duża różnorodność dzięki dużej ilości różnych miast. Oczywiście nie będziesz miał takiego rynku jak we Wrocławiu, ale czy żyjąc na codzień we Wrocławiu aż tak istotne jest żeby oglądać te kamienice na rynku? :D W katowicach też jest dużo pięknych kamienic, ale prezydent nie widzi w nich potencjału, on ciągle próbuje wymyślić koło na nowo, zamiast iść
około 6 lat doświadczenia, we Wrocku takie place na konstruktorce


@wrokikus1: koledzy w polskim januszexie dostają więcej po krótszym czasie. Porozsyłaj cv, zamiast siedzieć w strefie komfortu ( ͡° ͜ʖ ͡°)