Wpis z mikrobloga

@Akinori456:
Poniżej recenzja jednego z czytelników, zamieszczona w "Lubimy czytać"

Szczerze to nie byłem świadomy, że istnieje coś takiego jak społeczność przegrywów, zwanych też incelami, którzy udzielają się na różnych forach internetowych i tam praktycznie przeżywają życie, często nie widząc szansy na normalną egzystencję, czyli wyjście z przegrywu. Autorki tego reportażu spędziły dwa lata na poznaniu i rozmowach z przedstawicielami tej grupy, a to czego się dowiedziały i ich wnioski możemy
  • Odpowiedz
o tak, dwie juleczki po jakiejś psychologii z zawodem córka napisały książkę, moje ulubione


@pieknylowca: Akurat nie, bo autorka kończyła dziennikarstwo, ale zabawne jak konfiarskie incele od razu się zapaliły -przecież żeby napisać książki o przygrywkach to same powinny pracować na magazynie albo robić frameworki, by mogły pisać xD
  • Odpowiedz
@deeprest: bardziej bym obstawiał, że sądzą obraz przedstawiony za taką osobę za przekłamany i mało spójny z rzeczywistością. Temat przegrywu byłby bardzo ciekawym materiałem na prawdziwy reportaż stworzonego przez prawdziwego reportera.
  • Odpowiedz
@wiluxpl też nie, bo żaden dobry reporter nie będzie głaskać bohaterów ksiazki o incelach po główkach i się nad nimi użalał winiąc cały świat za ich niedolę - a tego chcą zainteresowani, żadnego krytycznego podejścia. Może zresztą tutaj tak jest, nie wiem - nie czytalem.
  • Odpowiedz
@deeprest: Na tym polega właśnie sztuka reportażu i dobrego reportera by opisać i pomóc zrozumieć nam kogoś jak najbardziej. Tak jak na przykład są reportaże o seryjnych zabójcach, nikt tam im nie współczuje czy usprawiedliwia ich działania, tylko opisuje.
  • Odpowiedz