Wpis z mikrobloga

Statystyki YouTube są zadziwiające. Ciężko uwierzyć że działa tak sprawnie i są w stanie skalować tak ogromny ruch i objętość treści.

⚪️ W czerwcu 2022 roku na YouTube co minutę dodawano ponad 500 godzin materiału wideo. To oznacza, że co godzinę pojawiało się około 30 000 godzin nowej treści. Na dodatek to CDNy, więc wszystkie treści i serwery są w kilku kopiach.

⚪️ Codziennie oglądamy ponad 1 miliard godzin filmów na YouTube. To jest więcej niż Netflix i Facebook razem wzięte.

⚪️ Shorty są wyświetlane 9mld razy dziennie.

#youtube #ciekawostki #programowanie #serwery #linux #bigdata #technologia
janjanuszziom - Statystyki YouTube są zadziwiające. Ciężko uwierzyć że działa tak spr...
  • 29
YouTube brought in $7.7 billion in advertising revenue in its second quarter, reversing the prior trends of a downturn.


@Jakie: Nieprawda. Od dawna YT jest rentowny i przynosi dochody. Nie wiem dlaczego ludzie wygadują bzdury, które im się wydają jako fakty. Bezsens... Wszystko możesz sprawdzić w kilka sekund, ale lepiej pisać jako pewniak coś co sobie wymyślasz i jedynie wprowadzasz ludzi w błąd. Taki komentarz ma ujemną wartość informacyjną. Pewnie sobie
@janjanuszziom: możesz podlinkowac info o tym, że YT jest dochodowy? Bo to, że cały alphabet jest dochodowy oraz to, że YT stanowi bodaj 11% przychodu z reklam nie znaczy, że ten przychód pokrywa koszty, który YT generuje. A takiej informacji nie mogę znaleźć na szybko.
Nieprawda. Od dawna YT jest rentowny i przynosi dochody. Nie wiem dlaczego ludzie wygadują bzdury, które im się wydają jako fakty.


@janjanuszziom: I tak, i nie. Żadną tajemnicą jest to, że YouTube wykazuje przychód wyłącznie dlatego, że część kosztów jest ukryta w innych obszarach działalności grupy. M.in. wykorzystanie największej na świeci sieci CDN, która tak czy siak do Google należy, ale to właśnie YouTube generuje najwięcej ruchu i przez to nakłady
@janjanuszziom: Ten film coś tam niby pokazuje ale strasznie powierzchownie. Strasznie dużo powtórzeń, do tego żadnego INSIDE w nim nie ma. Niby robi się ciekawie w okolicach 5 minuty jak zaczynają mówić o bazach danych (chociaż propaganda odnośnie MySQL raczej śmieszy) ale zaraz po tym i tak wracają do ogólnych frazesów. Szkoda czasu.
Jak można oglądać te #!$%@? szorty, to jest rak.


@Prawilny_Czykierek: a YouTube jeszcze wymusza na twórcach wstawianie tego gówna.
Przygotowane pod pokolenie z, które jest przyzwyczajone do gównoformatu z tiktoka.
Ale w sumie cały internet od lat się cofa w rozwoju, więc nie ma się co dziwić.
@janjanuszziom: ciekawe kiedy zaczną usuwać starsze treści z serwerów, przecież nie będą dodawać nowych w nieskończoność.


@pine: Od 1 grudnia mieli zacząć. Tego roku żeby nie było niejasności. Jakiś czas temu to ogłaszali i już były rozsyłane na ten temat emaile, a przynajmniej ja dostałem. Do kosza mają iść konta, i ich dane, nieużywane od co najmniej 2 lat. I miało to także dotyczyć filmów i kanałów na YT. Ale
Jak można oglądać te #!$%@? szorty, to jest rak.


@Prawilny_Czykierek: Jest kilka wyjątków. Z moich subskrypcji większość shortów Kuby Klawitera jest ok. Bardzo dobrze się w tym odnalazł Mateusz Chrobok (chociaż powoli już mnie męczy), a perfekcyjnie w tym siedzi Vsauce. Nie wiem czy chciałbym powrotu do jego normalnych filmów. I on chyba też już nie chce;)