Wpis z mikrobloga

Kolejna paczka #dhl i kolejna zaginiona.
Żadnych automatycznycb powiadomień o próbie dostarczenia, o telefonie od kuriera to w ogóle oczywiście nie wspomnę.

W systemie niby miała być doręczona wczoraj, tylko fajnie że #!$%@? nie została, bo cały dzien w domu byłem. Dzis wracam z biura patrzę a w systemie informacja że dziś była kolejna próba doręczenia i jutro zostanie odesłana do nadawcy.

#!$%@? wam w dupę #!$%@?. A jeszcze pamiętam tych #!$%@? co to bronili kurierów. Proszę macie tu wasze #!$%@? argumenty, uprzedze was: "Hehe czego ty oczekujesz za 20 zł", "jak ma się termin doręczenia to się powinieneś spodziewać i to tak zaplanować żeby odebrać", "wiesz ile kurier ma paczek? Jakby do każdego dzwonil to by nic nie dostarczył", "wszystko byście chcieli, najlepiej żeby o 22 pod nos podwieźć, a wy zapominacie że kurierzy też mają życie"

#!$%@? wam w dupę serio. Zawsze #!$%@? staram się żeby być na miejscu, a tu #!$%@? nawet nie było powiadomienia SMS/mail o próbie doręczenia. #!$%@? w lbachh wam się #!$%@?ło. Gdyby nie to że innej metody nie było to bym was nie wybrał, #!$%@? nawet mógłbym was wybrać I do POP wybrać ale nawet szansy nie daliście.
#zalesie #kurier #zesralemsie
  • 10
  • Odpowiedz
  • 0
@Aguirre_gniew_brzozy: Zalando XD

Powiem Ci, że też tego kiedyś nie rozumiałem, ale ostatnio to jakas plaga.
Najlepsi są kurierzy którzy doslownie klamia w żywe oczy, bo 80% czasu pracuje zdalnie i jestem na miejscu, a oni mi mówią że nikogo nie było.
Albo obiecują, że dostarcza kolejnego dnia i zadzwonia. #!$%@? dzwonią i #!$%@? również dostarczają. Potem ja oddzwaniam, a on mi mówi że zapomniał " bo wie pan ile ja
  • Odpowiedz
  • 0
@wincenty1:

skarga, skarga i jeszcze raz skarga do skutku aż wywalą kuriera


Wysłałem oczywiście skargę na numer paczki, ale nawet nie mam kontaktu do kuriera bo ten nawet nie dzwonił.
  • Odpowiedz
  • 1
@vealen0
Zacznij od dopytania nadawcy, czy nie zrobił jakiegoś błędu w adresie (najlepiej poprosić o etykietę adresową). Co do telefonu, to kurier nie ma obowiązku dzwonić do odbiorcy, zwłaszcza, że dzwonią z prywatnych telefonów. Owszem w niektórych firmach mają telefony służbowe, ale wtedy nadawca musi wykupić odpowiednią usługę, aby kurier zadzwonił przed doręczeniem (za to płaci się ekstra).

Co do samej przesyłki, to zgłaszasz to do nadawcy z prośbą o zgłoszenie reklamacji
  • Odpowiedz
Co do telefonu, to kurier nie ma obowiązku dzwonić do odbiorcy, zwłaszcza, że dzwonią z prywatnych telefonów.


@pcela: To sami sobie robią pod górę. Tracą czas na całowanie klamki.
  • Odpowiedz
  • 0
@pcela: No okej rozumiem, że może mają taką politykę, że nie dzwonią - okej rozumiem. Ale no automatyczny mail/sms zwykle przychodził z systemu DHL - dostaliśmy elektryczne coś tam, kurier podejmię próbę doręczenia itd. Teraz tego nie było, a w systemie śledzenia paczki wygląda to jak na screenie.

Faktycznie wygląda jakby nadawca źle wpisał dane, ale no nie wierze, że to nie jest automatyczny system zaciągający dane z konta użytkownika. To
vealen0 - @pcela: No okej rozumiem, że może mają taką politykę, że nie dzwonią - okej...

źródło: Zrzut ekranu 2023-09-30 095713

Pobierz
  • Odpowiedz
@vealen0:
Jeżeli chodzi o powiadomienia, to wysyła je DHL (a to inna firma niż DHL Parcel).
Co do błędu w adresie, to niekoniecznie musi to być celowe. Czasem to może być zwyczajny błąd na wydruku, typu ucięcie, nieczytelność, przełamanie w niewłaściwym miejscu itp.

Sprawdź co pokazuje strona https://sprawdz.dhl.com.pl/ i https://www.dhl.com/pl-pl/home/sledzenie-przesylek.html

Napisz też na kontakt.pl@dhl.com w sprawie braku próby doręczenia.
  • Odpowiedz
  • 0
@pcela: Dzięki Miras, z tego co widać w serwisie podejmowali próbę doręczenia, faktycznie w drugim dniu w tej godzinie mnie nie było, jednak w pierwszym dniu byłem. A też DHL żadnych powiadomień nie wysłał. Oczywiście na przekierowanie już za późno jest. Z tego co widzę na stronie sklepu:

DHL Parcel: Gdy paczki nie uda się dostarczyć za pierwszym razem, kurier podejmuje kolejną próbę dostarczenia. W przypadku braku doręczenia, paczka zostanie przekazana
  • Odpowiedz