Wpis z mikrobloga

Czy mogę normalnie i bezpośrednio umówić się na usunięcie ósemek mając zrobione zdjęcia RTG, czy najpierw muszę przejść się na 'konsultację z chirurgiem szczękowym', żeby ocenił sytuację i dopiero potem ma miejsce ustalenie terminu zabiegu? Ta druga opcja wydaje się być trochę bezsensu; "no ma Pan ósemki do usunięcia podobnie jak miliony innych ludzi, dziękuję i 200 PLN za wizytę. A termin zabiegu proszę ustalić na recepcji - najbliższy będzie za x tygodni i do tego czasu zapomnę o tym, jak wyglądają Pana ósemki".
#ortodoncja #zdrowie #medycyna #chirurgia #stomatologia #dentysta #lekarz #zeby #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 7
  • Odpowiedz
  • 0
@qwdas435: Tak - jest wskazanie zarówno ortodontyczne, jak i dentystyczne (w sumie nie tylko). Nie na zasadzie "trzeba", ale mocno powinno się. Zresztą to jest bez znaczenia; zadałem proste pytanie, na które nie odpowiedziałeś.
  • Odpowiedz
@D00msday: no jeśli masz skierowanie na usunięcie ósemek to sprawa jest prosta. Umawiasz się na wizytę, musisz wziąć skierowanie, pantomogram i prawdopodobnie tego samego dnia podczas wizyty będziesz miał usuwaną ósemki lub ósemkę.
  • Odpowiedz
@D00msday: wydaje mi się, że chirurg szczękowy nie usunie ci ósemki bez skierowania od lekarza u którego się leczysz. On nie zna planu leczenia twojego ortodonty więc ósemka która dla ortodonty jest do usunięcia dla niego niekoniecznie musi być do usunięcia. Jeśli dobrze pamiętam swoje leczenie to do chirurga szczękowego umawiamy się wyłącznie ze skierowaniem i to nawet jeśli chodzi o konsultacje. Pogadaj z ortodontą i jeśli faktycznie zachodzi potrzeba wyrwania
  • Odpowiedz
@qwdas435: to źle ci się wydaje, stomatolg jak kazdy inny tylko ze specką, nie trzba mieć żadnych skierowań zeby sie umówić
@D00msday: zadzwoń do danego gabinetu i zapytaj, jeden ci usunie na pierwszej wizycie, inny bedzie chcial najpierw zrobic konsultacje ¯\(ツ)/¯
najważniejsze żebyś miał zdjęcie
  • Odpowiedz