Wpis z mikrobloga

Plusują przeciwnicy palenia. Najgorszy możliwy nałóg, ponieważ ma bezpośrednie przełożenie na zdrowie osób postronnych i angażuje je w ten cały śmierdzący proceder. Oni są gorsi od narkomanów. Gdy ćpun daje sobie w żyłę, to nie obrywam jego porcją heroiny. Gdy przechodzi obok mnie palący, to mimowolnie jestem narażony na wdychanie tej trucizny i bierne palenie (w USA ginie przez to 50k ludzi rocznie). Oczywiście palacz spyta "Hej, gdzie moja wolność". A ja odpowiadam, Hej a gdzie MOJA wolność do spokojnego przejścia przez chodnik bez wyprzedzania palacza, aby nie wdychać trucizny? Albo jak stoję w korku i kierowca przede mną odkręca szybę na szybki dymek a ja to wszystko muszę wdychać? Palacze, zróbcie sobie jakieś miejsca odosobnienia, coś jak budki telefoniczne, że tam sobie wchodzicie i kopcicie nawet godzinę, ale zostawcie przestrzeń publiczną wolną od swojego paskudnego uzależnienia mającego wpływ na moje życie.
#zdrowie #oswiadczenie #dziendobry
Ryneczek - Plusują przeciwnicy palenia. Najgorszy możliwy nałóg, ponieważ ma bezpośre...

źródło: pln

Pobierz
  • 203
@SzycheU dokładnie, ja 2,5 roku temu z pomocą champix przestałem palić, za papierosami czasem tęsknię, ale wiem czym się skończy zapalenie, więc tego nie robię, chyba że mi zdiagnozują jakąś nieuleczlana chorobę, wtedy od razu czerwone Marlboro wjeżdżają ;)
Rzuciłem palenie po 16 latach palenia, ostatnie 8 lat to 2 paczki dziennie, warunki w pracy sprzyjające bo budowa więc paliło się tam gdzie się stało.
@Ryneczek: Albo jak stoję w korku i kierowca przede mną odkręca szybę na szybki dymek a ja to wszystko muszę wdychać? Palacze

No ok po części masz racje, natomiast co ja mam zrobić mieszkam na terenie gdzie są praktycznie same auta spalinowe, do tego zimą ludzie palą wszystkim czym się da, oczywiście przewaga węgla, mam zakazać aut spalinowych i palenie węglem... czy może mam się wyprowadzić na środek oceanu bo tylko