Wpis z mikrobloga

#nba #koszykowka
Sezon rusza, więc pora trochę rozruszać tag. Jak rok temu napisze tu swój Power Ranking w 3 częściach, zachęcam do dzielenia się swoimi typami!
30. Washington Wizards - skład bez obrony, bez alternatyw do gry 1vs1 z obwodu i bez boiskowego IQ. Duet Poole + Kuzma może być najglupszym w całej lidze i idealnie pasuje do tankowania, dużo gorzej niestety do koszykówki jaką da się oglądać.
29. Charlotte Hornets - ja nie wiem czy tam w ogóle ktokolwiek myśli o koszykówce, bo całe lato upłynęło im pod znakiem afer z Bridgesem, odpalpw Kaia Jonesa i odejścia Jordana. Prośba o wymianę Balla jest raczej bliżej niż dalej, zanosi się kiepski sezon w fatalnej atmosferze.
28. Portland Trail Blazers - oni kiepskich wyników ewidentnie chcą i pytanie gdzie wydadzą np Time Lorda. Na pewno młodzi dostaną mnóstwo minut i szans na głupie błędy, na pewno Ayton będzie miał szansę docenić jaki zespół miał w Phoenix, na pewno zrobią dużo fajnych dunków w przegranych meczach, których nie będę oglądał.
27. Utah Jazz - fajni byli w tamtym sezonie, ale to nadal jest skład z potencjałem sporo poniżej przeciętnej. Lauri jest fantastyczny i może być coraz lepszy, Kessler na MŚ wyglądał lepiej niż JJJ, Clarkson może szaleć, ale to nadal wąski skład, który w drugiej połowie sezonu będzie zbierał lanie.
26. Detroit Pistons - zdrowy Cade da im kilka zwycięstw więcej, ale tu nie ma balansu, za dużo utalentowanej młodzieży, za mało doświadczenia. Ivey i Cade to kiepski fit, można się obawiać, że młodzież skupi się na swoich statystykach i najdroższy trener w historii NBA będzie miał trudne zadanie z ulozeniem tego.
25. Houston Rockets - mogą być wściekli na Portera, bo zrujnował im naprawdę solidne, ale nie więcej, wakacje. Udoka pokazał się z bardzo dobrej strony w Celtics, Fred to upgrade nad Porterem, ale ławka jest nieco zbyt wąska. Sengun będzie oglądany, polecam.
24. Chicago Bulls - bez Balla nie widzę ich nigdzie wyżej, niestety. DeRozan raczej już lepszy nie będzie, Lavine ładnie wygląda w box score, ale to często puste kalorie, a Caruso chciałby mieć w składzie każdy zespół świata, ale nie wciągnie ekipy wyżej. Brakuje tu shootingu i rozegrania.
23. San Antonio Spurs - ten skład w ogóle nie jest mocny, ale WEMBANYAMA wciąga go o kilka poziomów w górę po obu stronach boiska. To oczywisty typ na ROTY i najlepszego blokującego. Sochan przed sporym wyzwaniem, musi dostosować swoją grę do Victora, pewnie spadnie ilość rzutów, ale niekoniecznie rola w zespole.
22. Indiana Pacers - nie przekonuje mnie ten skład, ale rok temu pokazali się z lepszej strony niż się można było spodziewać. Haliburton sprawia, że ludzie wokół niego grają lepiej i z nim w składzie zespół jest naprawdę znośny. Słabo obsadzone są jednak skrzydła i nie widzę tu potencjału na Play off.
21. Toronto Raptors - ze Siakamem w składzie to wciąż ekipa na ósemke, ale wątpię, że najlepszy Kamerunczyk w NBA dokończy sezon w Kanadzie. Bardzo mnie ciekawi jak tytuł MVP mundialu wpłynie na Schrödera i jak będzie postępował progres Barnesa.
  • 1