Wpis z mikrobloga

#rolnictwo #nostalgia #gimbynieznajo

Pamiętacie zapach parowanych kartofli?
W sumie to zawsze mnie zastanawia czy te sprzęty wyszły z użycia tylko przez koszty i czasochłonność czy po prostu kartofle słabo tuczą.
@CocoJambo14 Ty chyba byłeś specjalistą od świń?
W mojej okolicy jeszcze w latach 90 się parowało a po 2000 roku świnie dostawały już tylko śrutę i czasem jakaś świeża zielonkę.
A w latach 2007-2010 wszyscy polikwidowali trzodę i skupili się na bydle mięsnym,cała gmina bez choćby jednej świni.
PawelW124 - #rolnictwo #nostalgia #gimbynieznajo

Pamiętacie zapach parowanych kartof...

źródło: kolumna-do-parowania-ziemniakow_28492_46_417116.jpg.14eba158122df00815209a6c17414b7a

Pobierz
  • 10
@Redbulltabak: Ale ja nie jestem zdenerwowany, skad ten pomysł, wręcz pisze to uśmiechając się, bo zwyczajnie piszesz jakieś idiotyzmy a to zawsze mnie smieszy?
Po co mnie uspokajasz, skoro mnie nie widzisz i nie wiesz czy jestem wsciekły czy rozbawiony ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)
Co z tobą?
Masz świadomość tego, jakie bzdury piszesz i opisujesz czyjeś odczucia, nie mając pewności
@PawelW124: Ja dla kur paruje cały czas. Co prawda tylko w garze, bo dla kilkunastu kur parnika nie odpalam, bo popsuły by sie zanim bym skarmił. Mieszam je później z suchą paszą i innymi resztkami. Taką mieszanine chętniej jedzą i jajko jakby smaczniejsze jest - ale być może to tylko takie moje wrażenie.