Wpis z mikrobloga

Używanie #facebook i #instagram od pewnego czasu stało się męką, pompowaniem do mózgu reklam i głupoty. Zapominając ostatnio telefonu, po całym dniu uświadomiłem sobie w jakie szambo ludzie dali się wpuścić portalom (anty) społecznościowym.
- 80% feedu to reklamy lub kryptoreklamy
- brak aktualizacji od znajomych, lub pokazywanie ich po 3 dniach
- dramatyczne sortowanie postów i komentarzy "od najtrafniejszych" shadowbany na komentarze
- wykończone fora dyskusyjne kosztem grup na fb których nie da się przeszukiwać, sortować etc, ciągle te same pytania, hejt, brak ciągłości wątków to wszystko jest totalnie odrzucające
- uzależniające algorytmy które mieszają feed z grup z reklamami produktów które już kupiłem albo ich już nie szukam

To wszystko stało się całkowicie chore. Korporacje siedzą w naszych mózgach, domach i telefonach, a bycie offline staje się luksusem trzeciej dekady XXI wieku. Wszystko jest na ich szablon, nie ma żadnej wolnej amerykanki w internecie. Niedługo wszystko będzie na subskrybcje, pewnie nawet rumiankowy papier toaletowy będzie można zamówić w subskrybcji. Jak to się wszystko skończy, ludzie nie mając ze sobą kontaktu na żywo popadają we frustrację, reagują hejtem, depresją i innymi negatywnymi zachowaniami. Sam zmieniam pracę żeby mieć możliwość iść do fizycznego biura i spotkać się z żywymi ludźmi. Ogólnie jestem przerażony tym w jakim kierunku to idzie.

#przemyslenia #gorzkiezale #zalesie #oswiadczenie
  • 17
  • Odpowiedz
@czlowiekbutelka: Facebook jest niestety małointuicyjny. Sam nie za bardzo umiem poruszać się po różnych grupach facebookowych, bo niestety indeskowanie tematów czy zapytań leży i robi pod siebie. I na ten przykład na pewnej grupie chciałem wyszukać hasło dotyczące interesującej mnie kwestii. Za pierwszym razem znalazłem, za drugim już nie. Poza tym jest tam tona różnych reklam czy jakiś krótki deblinych filmików o niczym, które mają przykuć uwagę użytkownika według zapewne jakiegoś
  • Odpowiedz
@andrzej-kura-73: podejrzewam że takie wyszukiwanie jest zrobione specjalnie po to żebyś więcej czasu spędzał w aplikacji.

@dotankowany_noca i koło się zamyka, nie chcesz reklam to płać. Więc całe życie sprowadzi się niedługo do płacenia za własny czas żeby nie ogladać reklam. Już nie produkt ale reklama sama w sobie będzie ci wtykana wszędzie
  • Odpowiedz
@czlowiekbutelka: zamiast Instagrama zainstaluj sobie Instander - zero reklam (podejrzewam, że dla facebooka też jest jakaś alternatywa). Niestety z algorytmem dopasowujący to, kogo masz w pierwszej kolejności nie wygrasz, ale jeśli przeglądam feed, to wchodzę zawsze w "obserwowane konta" i widzę posty od najnowszych, tak jak to było kiedyś.
  • Odpowiedz
ludzie nie mając ze sobą kontaktu na żywo popadają we frustrację, reagują hejtem, depresją i innymi negatywnymi zachowaniami.


Taki jest plan, całkowita alienacja i zniszczenie więzi społecznych/rodzinnych, realizowane na wszystkich polach.

tylko kto używa fb w przeglądarce na pc


@czlowiekbutelka: mam tylko w tej formie, także nie wiem jak to wygląda gdzie indziej. Mam te dodatki blokujące, ale w sumie nie wiem na co mnie to, skoro i tak wchodzę tak
  • Odpowiedz
@czlowiekbutelka mnie już ten „cywilizowany świat” po prostu #!$%@?.

Chory kapitalizm w polskim wydaniu, homo soviectus w ludziach, czyli każdy chce cię w tym kraju oszukać.

Teraz trzeba płacić za brak reklam, chcesz kupić coś w sklepie, zatankować, to musisz mieć aplikację, swój kod kreskowy klienta (niewolnika).

I te cepy w Uni się dziwią czemu dzietność maleje?
  • Odpowiedz