Wpis z mikrobloga

Mireczki bo zdarzyła się lokalna tragedia #informatyka #odzyskiwaniedanych

Szykowałem się do instalacji Windowsa 11, skopiowałem sobie wszystkie pliki z pulpitu do folderu pulpit a potem chyba zapomniałem przenieść na inny dysk i poszedł format i instalacja nowego Windowsa. Da radę jakoś to odzyskać?

Mam część w backupach ale nie wszystko, głównie to miałem tam jakieś bzdety ale warto by było je mieć :(
  • 7
@ozzi91: I właśnie dlatego nigdy nie formatuję dysków tylko instaluję na świeżym. Potem się okaże że zapomniało się coś zbackupować i o cholera poszło w las koniec kaplica.

Podobnie straciłem parę wiadomości z Signala robiąc roota na smartfonie bo zapomniałem je skopiować, a po resecie to już po ptokach. Formatowanie na czysto to zło.
@zenon_z_chorzowa1: Nic ważnego, ale nienawidzę jak tracę jakiekolwiek dane. MMSy też się nie archiwizują i nie ma możliwości eksportu i importu do pliku bo deweloperzy apek mobilnych mają gwoździa w mózgu.

Pod względem kopii zapasowych Android #!$%@? mnie najbardziej. System backupu Google zapisuje to w magicznej skrzynce której nie możesz pobrać i otworzyć, a jak Google nie zczai że smartfon zmienił ID ale to to samo urządzenie to tego nie odzyskasz.