Wpis z mikrobloga

Dlaczego wiele osób nie zwraca uwagi na to w jaki sposób mają urządzone wnętrze? Od kilku lat łączę się na różne spotkania z kamerkami (praca, szkolenia itd.) i zauważyłem, że ludzie w ogóle nie stosują zaleceń projektantów wnętrz. Na YT jest mnóstwo tego typu kanałów dot. aranżacji wnętrz. Tymczasem ludzie nadal maja meblościanki, na których stoją kartony po elektronice, butach, mają ściany w brązowych, fioletowych, czy jaskrawych kolorach. Jakieś regały z porozwalanymi na nich klunkrami/bibelotami.

Dlaczego tak jest? Zawsze miałem wrażenie, że te wszystkie apartamentowce, domy to są nienagannie urządzone a tu się okazuje, że z zewnątrz ładne a w środku brzydactwo. Ja się zastanawiam czy dobrze dobrałem biel ścian czy odcień zasłon do koloru sofy a tu ktoś stawia meblościankę w kolorze kalwados i jest zadowolony(?)

#mieszkanie #remontujzwykopem #aranzacjawnetrz #pytanie #polskiedomy
Pobierz CalibraTeam - Dlaczego wiele osób nie zwraca uwagi na to w jaki sposób mają urządzone...
źródło: i-krajan-mebloscianka-max
  • 90
@CalibraTeam: No już się nie zesraj polaczku. Widać, że nigdy nie byłeś na zachodzie w miejscu innym, niż hotel, bo tam rury czy kable na wierzchu, to tam normalka. Wnętrza robione na #!$%@?.
Taki typowy zachodni dom/mieszkanie to jest rudera w porównaniu do Polski. (I nie ma w tym nic złego - po prostu tak jest)

A jak wygląda Twoje estetyczne wnętrze? Białe ściany, szare drzwi i czarne/szare meble? Quasi-minimalizm? Coś
Pobierz PrawakFikolarzBorysJelcynDrugi - @CalibraTeam: No już się nie zesraj polaczku. Widać,...
źródło: image
@CalibraTeam: no dobrze, ale co mi z tego że projektant mi powie że modne są ciemnoszare ściany, kiedy mnie się ten kolor nie podoba? Zrobię po swojemu i nic nikomu do tego ¯\(ツ)/¯
@CalibraTeam: wiesz czemu kolego?

Bo chyba tylko u nas ludzie żyją na pokaz. Byłem we Włoszech, Grecji, Hiszpanii rozmawiałem z wieloma ludźmi. Oni po prostu mają na to #!$%@?. Po co mają zmieniać coś co im jeszcze służy i się nie rozpadło? Oni sobie to raz urządzili i zmienią jak się zepsuje. U nas jest mania, że jak masz urlop to musisz pomalować ściany, bo olaboga przyjadom na swinta i zobaczom
@niemily: nie wiem, kiedys wynajmowalem mieszaknie i nie bylo zadnego problemu, nikt mnie nie wyrzucal, niby z jakiego powodu? Jesli ktos normalnie uzytkuje mieszkanie, nie niszczy go, nie urzadza jakichs burd i spelunek, placi w terminie, to wlascicielowi jest to bardzo na reke, przynajmniej ja mam takie doswiadczenia, i sam wlasciciel ma inne podejscie, przez te pare lat nawet o grosz ni epodniosl czynszu XD moj punkt widzenia - nie chcialby
@Evzen_Huml no ja tez tak kiedyś mieszkałem i mi to pasowało, bo miałem sporo swoich rzeczy, ale za każdym razem jak przychodziło mi na myśl żeby coś dokupić i zrobić sobie coś fajnego rozsądek na szczęście podpowiadał, ze to i tak nie do mojego mieszkania wiec po co w to inwestować. Do nowego mieszkania pewnie nie będzie pasowało, a sprzedawać za ułamek ceny tez nie interes.
co złego w tej meblościance?


@xqwzyts: mnóstwo rzeczy: stoi na nóżkach więc pod meblościanką będzie się zbierał kurz, nie jest do sufitu więc zaburza geometrię/symetrię pomieszczenia (+ różne jej części są różnej wysokości), te witryny są bezsensowne - tam najczęściej i tak stoją jakieś szklanki wątpliwej urody, uchwyty w różnych kierunkach raz pionowo raz poziomo - brak spójności, pomijam już te światełka na suficie - dziur na "ledy" narobione co 50
stoi na nóżkach więc pod meblościanką będzie się zbierał kurz


@CalibraTeam: no to jest minus, plus na pewno coś tam wpadnie

nie jest do sufitu więc zaburza geometrię/symetrię pomieszczenia


ale daje miejsce na składowanie na górze kartonów z jakimiś gratami. Mieszkanie to nie dom na wsi, że jest szopa czy inny letniak robiący za składowisko rzeczy potrzebnych raz na 5 lat.

(+ różne jej części są różnej wysokości)

to faktycznie #!$%@?