Wpis z mikrobloga

Mam z tego bekę w ch*j bo jak byłem w poprzedniej pracy to napisałem skrypt w Powershellu który ustawiał wszystkim pracownikom stopki w Thunderbirdzie i Outlooku, a ostatnio się dowiedziałem że to jakaś kosmiczna technologia i że CodeTwo to sprzedaje


@stepienz13posterunku: beka z Ciebie, ze ty napisałem skrypt i koniec, a facet zarabia na tym miliony :)
@Anakee z tymi milionami to bym polemizował;) oczywiście różnie może być ale 8 lat pracowałem w tego typu firmie i szefowi wcale nie zostaje więcej niż najlepszym pracownikom. Największy zysk jest w wartości firmy, bazie klientów itp np jak jest spory zysk to biuro kupuje/buduje się na własność. Dlatego szef może miec dobry kontakt z pracownikami bo żyje na tym samym poziomie, jeździ autem na takim samym poziomie, mieszka podobnie itp Dopiero
Bo ja nie jestem sprzedawcą. Po prostu chodzi mi o to, że program do zarządzania stopkami mailowymi to żaden rocket science, to jest dosłownie jeden plik na dysku.


@stepienz13posterunku: może nie jest, ale przyniósł 95mln zysku w zeszłym roku.
@Anakee No to spoczko, ja wcale nie wątpię że można zrobić na tym biznes tylko dla statystycznego człowieka z IT będzie to zaskakujące, co widać po komentarzu wyżej. Nie dziwię się że zajmują się nagrywaniem śmiesznych filmików. Ale jeszcze co do wyników firmy to trzeba miec na uwadze analizując takie dane że część zysku to mogą być koszty których się nie wykazuje nigdzie. W tej branży akurat rzadkie ale w innych często
@stepienz13posterunku: To tylko pokazuje jak głupi są informatycy, że sami reklamują swoją pracę, żeby im ktoś robił konkurencje. Inni siedzą cicho i narzekają nawet jak mają 20k na rękę, mówiąc często, że klepią biedę, szału nie ma, ale kuc nie może wytrzymać żeby komuś nie powiedzieć jak świetnie się zarabia w jego branży i niedługo będzie na zmywaku, bo zepsuty rynek juniorów oznacza za chwile rozwalony rynek seniorów.