Wpis z mikrobloga

Mam takie pytanie odnośnie rozwoju kariery do bardziej doświadczonych osób. Czy są tu może ludzie z TC na poziomie 300-400k+ EUR/USD którzy podzieliliby się wskazówkami jak to osiągnąć i ile czasu to zajmuje. Nie obchodzi mnie over-employment tylko jeden dobrze płatny etat. Zastanawia mnie, czy bardziej opłaca się być w jednej dobrej firmie i się w niej rozwijać czy lepiej szukać coraz to lepszych ofert - co wydaje mi się mało skuteczne. Właśnie zacząłem własną karierę i mam możliwość zbliżyć się do 200k w przeciągu kilku lat pracując w tym samym miejscu, ale nie wiem jak osiągnąć 2/3/4x razy tyle w Europie.
#programista15k #pracait #pracbaza #korposwiat
  • 30
  • Odpowiedz
@Bejro w Polsce nieosiągalne. Polska jest miejscem taniej siły roboczej IT. Tutaj główny software engineer, czy architekt w google nie podskoczy wyżej 250 zł/h. To jest generalnie sufit pracując z Polski, a i mieszkając i pracując w krzemowej dolinie pewnie z 10 lat ci może zająć dojście do takich kwot jak będziesz mega kotem.
  • Odpowiedz
  • 0
@JackBauer: Zakładam, że na pewnym poziomie miejsce zamieszkania robi się drugorzędne, wtedy jest to bardziej UE vs USA a nie sama Polska.
@bojackHorsemanPatataj: Widziałem, że w Googlu w warszawie da się dostać 1M+ ale zastanawia mnie jak przebić się wyżej.
  • Odpowiedz
@Bejro

@JackBauer: Zakładam, że na pewnym poziomie miejsce zamieszkania robi się drugorzędne, wtedy jest to bardziej UE vs USA a nie sama Polska.

@bojackHorsemanPatataj: Widziałem, że w Googlu w warszawie da się dostać 1M+ ale zastanawia mnie jak przebić się wyżej.


Ogólnie zmartwię cię, ale jak zadajesz takie pytania na wykopie to na 99% ci to nie grozi. Więc nie trać czasu na bzdurne rozkminy i wyklepuj dupogodziny w vsc
  • Odpowiedz
  • 0
@bojackHorsemanPatataj: Czyli jest ten 1% ( ͡° ͜ʖ ͡°). Nie korzystam za bardzo z innych serwisów w roli pytającego więc nie wiem gdzie miałbym pytać i chciałem z ciekawości sprawdzić czy ktoś coś powie interesującego. A wiem, że są tutaj ciekawe osoby z fajnymi karierami które czasem się odzywają.
  • Odpowiedz
  • 0
@BreathDeath: Nie chce mi się bawić we własne firmy a chciałbym po prostu bezstresowo robić to w czym jestem dobry. To, że USA płaci dobrze za godzinę to wiem ale jak chętnie płacą w equity ludziom zza morza?
  • Odpowiedz
@Bejro

@bojackHorsemanPatataj: Czyli jest ten 1% ( ͡° ͜ʖ ͡°). Nie korzystam za bardzo z innych serwisów w roli pytającego więc nie wiem gdzie miałbym pytać i chciałem z ciekawości sprawdzić czy ktoś coś powie interesującego. A wiem, że są tutaj ciekawe osoby z fajnymi karierami które czasem się odzywają.


Nikt kto złapał kurę co znosi złote jaja nie będzie o tym trąbił na wykopie. Jeśli tego
  • Odpowiedz
  • 0
@zibizz1: Zacząłem dopiero w tym roku pierwszą pracę xD ale jest to big-tech z możliwością dużego rozwoju. Teraz jest to trochę poniżej 100k. Ale wiem, że w przeciągu kilku lat mógłbym mieć 2x tyle po prost robiąc to co robię.
  • Odpowiedz
  • 0
Nikt kto złapał kurę co znosi złote jaja nie będzie o tym trąbił na wykopie


@bojackHorsemanPatataj: Ale to chyba ty nie rozumiesz, że mi tu nie chodzi o łapanie złotej kury a po prostu znalezienie miejsca gdzie będę mógł rozwijać się zgodnie ze swoimi potrzebami.
  • Odpowiedz
@Bejro:

Nikt kto złapał kurę co znosi złote jaja nie będzie o tym trąbił na wykopie


@bojackHorsemanPatataj: Ale to chyba ty nie rozumiesz, że mi tu nie chodzi o łapanie złotej kury a po prostu znalezienie miejsca gdzie będę mógł rozwijać się zgodnie ze swoimi potrzebami.

No właśnie o to pytasz. Cytuję "Czy są tu może ludzie z TC na poziomie 300-400k+ EUR/USD którzy podzieliliby się wskazówkami jak to osiągnąć".
  • Odpowiedz
Czy są tu może ludzie z TC na poziomie 300-400k+ EUR/USD


@Bejro: Tak, trzeba założyć firmę, start-upa i odniesc sukces w postaci rozwoju firmy do miliardowych obrotów, lub sprzedać ale zostać jako ważna szycha w nowej firmie.
  • Odpowiedz