Wpis z mikrobloga

Śmieszne jest to że ludzie gadają o obowiązku bronienia ojczyzny, usprawiedliwiają zabijanie ludzi podczas wojny jako "inne" zabijanie, mówią że każdy powinien bronić swojej rodziny, domu, ziemi (gdzie podczas wojny zostaje się wysłanym na jakieś zadupia daleko od domu i straci życie zanim w ogóle dojedzie na front) a w przypadku jak ktoś wejdzie na twoją posesję, jakiś złodziej, bandyta to może sobie robić co chce a my nie możemy się bronić bo jak coś mu się stanie to jeszcze można samemu dostać wyrok. Czyli broń swojej rodziny, domu, ziemi i majątku ale tylko wtedy i tylko tam gdzie jest to na rękę politykom i innym vipom. Ja nie wiem jak w takiej sytuacji można popierać wysyłanie cywilów na śmierć jeśli się nie jest politykiem, jakimś wysoko postawionym biznesmenem albo kobietą.
#przegryw #obowiazkowecwiczeniawojskowe #takaprawda #przemyslenia #wojna
423frewq4f23 - Śmieszne jest to że ludzie gadają o obowiązku bronienia ojczyzny, uspr...

źródło: pepe-medic-saves-pepe-soldier-vietnam

Pobierz
  • 9
@423frewq4f23: ludzie to mówią we własnym interesie.

Dlaczego kobiety, emeryci czy politycy i oligarchowie chcą przymusowej służby wojskowej? Żeby w razie wojny "męski plebs" robił za żywą tarczę dla nich i dla ich interesów. A oni w tym czasie przesiedzą za granicą i bohatersko wrócą budować i żyć na trupach tych, których zostawili w kraju pod przymusem.

Jak nie wiadomo o co chodzi, to wiadomo o co chodzi.
@423frewq4f23: Zapominasz że w niektórych krajach kobiety też idą do wojska. Fakt że jest to mniejszość, ale jednak.
Jednakże nie uważam tego za dobre rozwiązanie.

@zeszyt-w-kratke No raczej nie bardzo bo na całym świecie tak jest. To, że Ty tego tak nie postrzegasz, to nie znaczy że inni też nie. Świat się na Tobie (czy mnie) się nie kończy.

@Eyjafjallajokhull Ale czy to znaczy że trzeba się na to zgadzać?

@
No raczej nie bardzo bo na całym świecie tak jest


@Xing77: no i co z tego, że na całym świecie tak jest? To znaczy że cały świat się myli i robi źle po prostu, a ludzie którzy się na to zgadzają czy popierają mają sprany mózg.
@zeszyt-w-kratke: Właśnie to z tego że ludzie się na to zgadzają. Chcąc zmienić sytuację potrzebujesz zmiany myślenia mas, a nie jednostek.
Świat uważa zupełnie inaczej niż Ty. Ty jako jednostka i tak się nie liczysz.