Wpis z mikrobloga

Właśnie wróciłem z pierwszej wizyty córki lvl3 u dentysty. 5 zębów mlecznych do leczenia z próchnicy. Zapłaciłem 200 zł, żeby się dowiedzieć, że muszę wydać jeszcze 2,5k. Na serio to tyle kosztuje czy ja akurat wybrałem drogiego dentystę? (taki dobrze oceniany, dla dzieci). Ktoś ma doświadczenia w tym temacie? #wykop30plus #wykop40plus #dentysta #dzieci
MrSilesia - Właśnie wróciłem z pierwszej wizyty córki lvl3 u dentysty. 5 zębów mleczn...

źródło: temp_file56396818699815088

Pobierz
  • 244
próchnicę złapiesz w przedszkolu albo w żłobku od innych dzieci


@MrSilesia: nie no #!$%@? cmon. No chyba że wszystkich nauczysz dzielić się słodkim gunwem

@All - przeczytajcie sobie curwa czym grozi nieleczona próchnica, najniższy wyrok to pierd.olenie się z plombami w zębach stałych. To nie jest tak że próchnica mówi sobie: o dziąsło, chłopaki zawracamy
@nsiwy: @wincenty1
mleczaki się leczy. Próchnica na mleczakach może uszkodzić zalążki stałych zębów i wtedy próby naprawienia tego mogą być kosztowne.

Unika się też wyrywania, zwłaszcza w młodym wieku. Przez szparę w zębach, pozostałe zęby będą się przesuwać i to praktycznie daje pewnik, że stałe zęby będą krzywe.
Jak już trzeba wyrwać zęba, to powinno się nakładać aparat, po to, żeby zęby się nie przesuwały i szpara pozostała do czasu wynurzenia
@MrSilesia: jesteście słabymi genami, pierw przez 14lat swojego życia nie myłem ząbków, później tylko musiałem #!$%@?ć amalgamat ktory #!$%@? mi stomatolog, od tego czasu mam z nimi na pieńku, może dlatego byłem w życiu nie więcej razy u dentysty jak 10, zęby proste i bielutkie, na codzień myte zwykła sodą oczyszczoną hahaha ta cała profilaktyka(ofc jest najważniejsza) wam szkodzi bo ma zły fundament (jak piramida żywienia) miłej fluoryzacji aniołeczki
@MrSilesia a na #!$%@? mleczaki leczyc? Wyrywac jak bola bo aparat i tak jej bedziesz zakladal wiec nawet jak zaczna dwojki krzywo rosnac to i tak bedzie prostowane. Chyba, ze wszyscy po twojrj syrony i zony stronie maja ladne, proste zeby to wtedy moze warto leczyc jedynki. Ogolnie teraz duzo gada sie o leczeniu jedynek ale to bullshit zeby zarobic.
@MrSilesia: co do cen się nie wypowiem, może jest tańszy dentysta, ale nie będzie raczej dużo tańszy, tak pogoogluj sobie metody szczotkowania i ucz dziecko prawidłowego mycia (rób to razem z nią, żeby zachęcić).

Próchnica to choroba bakteryjna, ale to nie jest katar, którym się zarazisz od kogoś w 1 dzień. Te bakterie muszą dniami siedzieć na zębach, że udało im się uszkodzić szkliwo. Ewidentnie córka robi w uja z myciem
@Tyrande: warto dodać że trzylatka nie powinna sama myć zębów, może się bawić w mycie, ale to rodzic ma umyć - i to najlepiej do 6-8 roku życia, bo u dzieci umiejętności manualne nie są wystarczające do dobrego umycia zębów.

@MrSilesia Ograniczyć słodycze i soki w ciągu dnia i powinno być lepiej.
Dentystę wybierz dobrze, bo jak się trafi jakiś bez podejścia do dzieci to zostanie wam tylko leczenie pod narkozą
@MrSilesia: o właśnie soki!
Przypomniała mi się sytuacja jak pacjentką była mała dziewczynka i dentystka pyta co dziecko pije w nocy jak się obudzi. Matka mówi, ze wodę owocową (słodzone gówno). Dentystka na to, że ma zmienić to na zwykłą wodę i już wie, czemu ma aż tak zepsute zęby.

Matka stanęła wryta "ale jak to tak bez wody owocowej w środku nocy" xD

Po myciu zębów do rana nie dawaj
@MrSilesia: 3 lata i pierwsza wizyta u dentysty? Zalecenia są takie, żeby iść do stomatologa jak wyjdzie pierwszy ząb i potem raz na pół roku. Porządna szczoteczka (są soniczne dla dzieci 6m+) + normalna pasta z fluorem (elmex).
Próchnica nawet na zębach mlecznych będzie się ciągnąć za dzieckiem przez lata, także na zębach stałych
@MrSilesia: Rób miras za tą cenę - nie zastanawiaj się. U mojego 3 latka pomimo mycia zębów i w miare regularnej kontroli u dentysty, próchnica poszła tak daleko, że trzeba było go usypiać - 8 zębów do zrobienia w tym 3 kanałowo zrobione za jedną wizytą. Koszt 5k. Tak jak ktoś pisał wyżej, odstawilismy soczki od babci i ograniczyliśmy słodycze i jest lepiej.