Wpis z mikrobloga

Mirki z #programista15k na #b2b - jaki macie termin płatności faktur?
W januszeksie w którym przez chwilę robiłem gości nawijał makaron, że wszędzie jest 30 xD zanim zmieniłem kontrahenta to zrobiłem badanie rynku i raczej standardem jest <=14 dni.
A Wy jakie macie doświadczenia?
  • 32
@OrgStJones: z płatnością po terminie nigdy się nie spotkałem. Nawet jeżeli wystawiam fakturę z terminem 14 dni to zazwyczaj w ostatni roboczy dzień tygodnia już mam pieniądze na koncie, a jeżeli nie to w pierwszy dzień roboczy kolejnego miesiąca
@OrgStJones: Różnie jest, czasem 5 dni roboczych. Jak się będziedzie zgadzać na 30 dni to standardem będzie 30 dni. Ja jak ostatnio podpisywałem umowe to 4 razy prosiłem o zmiane z 30dni na 2 tygodnie i sie nie dało, absolutnie nie ma możliwości, a za 4 razem powiedziałem że nie podpisuje umowy i nara i za pare godzin okazało sie ze specjalnie dla mnie, wyjątkowo, sam prezes! zgodził sie na 14
no właśnie a gościu mówił "standard". A często to i po terminie płacił ujek jeden.


@OrgStJones: raz pamiętam akcję, że zapłacili 2 dni po terminie po połowa zespoły rozwiązała kontrakty.