Wpis z mikrobloga

czy deweloperzy stosują jakieś sztuczki, żeby dało się obejść limit bk2? załóżmy, że jako singiel mam 200k wkładu własnego i dostaję 500k od banku, a cena mieszkania z miejscem postojowym wynosi 750k. teoretycznie nie przysługuje mi dofinansowanie, bo nie mieszczę się w limicie, ale czy rzeczywiście tak jest?
#kredyt2procent #kredythipoteczny #nieruchomosci
  • 9
  • Odpowiedz
  • 0
@darek-jg: z tym to różnie bywa. jak znajomy kupował mieszkanie jakieś 6 lat temu to szło do niego osobno dokupić miejsce postojowe, ale teraz widzę, że jest ono najczęściej dołączone już do mieszkania
  • Odpowiedz
sztuczki


@farmac: Sztuczki są nielegalne. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby deweloper na podstawie oddzielnej umowy przeprowadzał prace wykończeniowe ;)

Być może też forma prawna miejsca postojowego pozwala na finansowanie go poza lokalem mieszkalnym.
  • Odpowiedz
@farmac: deweloperzy sprzedaja miejsca na tej samej księdze wieczystej co mieszkania żeby ludzie mogli płacić niższy podatek od nieruchomości. Od dłuższego czasu jest taki "trend"
  • Odpowiedz
  • 0
@marcpol: eh, miałem już na oku 2 fajne mieszkania, których cena niewiele przekraczała limit, a developerzy i tak nie chcieli pójśc na rękę:/
  • Odpowiedz
@farmac: miejsce postojowe oddzielnie, ja spotkałem się też ze sprzedażą mieszkania "bez tynków" a tynki na oddzielnej fakturze.
Oczywiście tynki były od początku :)
  • Odpowiedz