Wpis z mikrobloga

@Nofenak: oba zadania to max 5-10 minut, w pierwszym trzeba zrobić 2x brute force for do stworzenia listy zawierającej wszystkie możliwe substringi, potem mapa z sortowaniem np TreeMap żeby wyłapać "ab" oraz "ba" i zliczyć jako jedno i to samo, następnie wyszukać w mapie substring który wystąpił tylko raz

Drugie zadanie to wrzucenie wszystkich koordynatów do mapy, potem przejście przez mapę i znalezienie 4 boków, dwa boki a muszą być równe
@Nofenak:
@nad__czlowiek racja, bez chata i żadnych podpowiedzi 15min w innym języku. Choć zdaje mi się, że peak umiejętności takie kodowania miałem na studiach, a teraz zanikło na rzecz scrumów i biznesu XD

Jak wrzuciłem swoje zadania rekrutacyjne na juniora to seniorowi zeszło 2h.

Możliwe, codzienny crud spełniający typowe wymagania biznesowe bardzo rzadko wymaga takich umiejetności
mleczko-kokosowe - @Nofenak: 
 @nad__czlowiek racja, bez chata i żadnych podpowiedzi ...

źródło: substrings

Pobierz
oba zadania to max 5-10 minut, w pierwszym trzeba zrobić 2x brute force for do stworzenia listy zawierającej wszystkie możliwe substringi


@nad__czlowiek: Ale nie ma sensu robić od razu wszystkich substringów. Najpierw bym zrobił substringi o długości 1. I jak wśród nich każdy jest powtarzalny, to dopiero bym sprawdzał substringi 2, itp. Wtedy odpada sortowanie

Drugie zadanie to wrzucenie wszystkich koordynatów do mapy, potem przejście przez mapę i znalezienie 4 boków