Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mirki mam taki problem i zagwozdkę jednocześnie. Sprawa dotyczy pracy i świadectwa pracy. Ale tytułem wstępu: W styczniu tego roku złożyłem wypowiedzenie bo posypało mi się trochę życie, najpierw rozstanie potem śmierć bliskiej osoby i beznadziejna atmosfera w pracy plus mobbing. Poskładało mnie to psychicznie, wizyty u psychiatry, depresja etc. Nie pracowałem od tego czasu do teraz, na szczęście miałem oszczędności i prowadzę skromne życie.

ALE

Polepszyło się, stanąłem na nogi i chcę wrócić do aktywności zawodowej, pracowałem na stanowisku regionalnego przedstawiciela handlowego i tu pojawia się problem, dziura w CV, prawie rok. Mało osób odpowiada na moje aplikacje, nigdy nie dostaje oferty drugiej rozmowy. Kiedyś to nie był problem. Mam sporo doświadczenia. Wiem że w #hr takie dziury w życiorysie to zawsze problem. A nie będę przecież fałszował świadectwa pracy bo to przestępstwo. Prawdy też nie powiem bo to mnie od razu skreśli. Co byście wymyślili na moim miejscu jaką bajkę im wcisnąć? Własna działalność zamiast UoP przez ostatni rok? Sam już nie wiem ale brakuje mi sił. Z góry dziękuję za odpowiedzi

#praca #pracbaza #hr i chyba trochę #depresja



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 4
@mirko_anonim @SolarisYob W sumie mnie ciekawi trochę temat ale wiesz co, jemu chodzi chyba o ciągłość pracy bo takie częste zmiany źle wpływają na odbiór CV przez te kretynki z HR, ja to zinterpretowałem tak że chciał wpisać poprzednia firmę jako b2b
Anonim (nie OP): Może odpowiedz tak, żeby nie kłamać i nie musieć podpierać tego co powiesz dokumentami. Przykładowo: "rok przerwy w praktycznym (zarobkowym) wykonywaniu zawodu poświęciłem na samorozwój, poprzez udział w webinariach, czytałem nowości z branży, uczestniczyłem w konferencjach i targach, ale także dbałem o swój rozwój kwalifikacji miękkich. Przyczyną długiego poszukiwania pracy jest chęć zdobycia jak największego doświadczenia nie tylko praktycznego, ale także potrzebnej teorii, w tym ważnej w pracy