Wpis z mikrobloga

Euro po 4,35 i dolan po 3,97 oznacza, że z wycenami walut wróciliśmy do października 2019.

Gratuluję ludziom, którzy przetrzymali kapitał i nie załadowali się w beton. Możecie się trochę poczuć jak Warren Buffet XD Kto ma kapitał będzie mógł zaraz robić zakupy.

A ludziom którzy uwierzyli, że mieszkania w Sopocie są cenniejsze od mieszkań w Dubaju radzę nagotować dużo bigosu.

#gielda #inflacja #waluty #ekonomia #gospodarka #nieruchomosci #wkpinvestments
  • 30
@mickpl: i tylko na tym stawiasz teze ze nieruchy spadna? Dodatkowo mowisz (bardzo odwaznie) ze kto przetrzymal kapital przez ostatnie lata to cos zyskal - w zlotowce stracil chyba z 50% skumulowanej inflacji jezeli nie mial obligow infl. Ktos kto trzymal gotowke na lokatach stracil niesamowita ilosc pieneidzy. Dolar sie oslabil po wyborach, jutro ma byc gadka o KPO wiec to chyba normalne ze i gpw idzie w gore i zlotowka
@mickpl: fenomen mieszkan bierze sie przede wszyskim ze polak boi sie panicznie ryzyka i zainwestowania w cokolwiek innego niz betonowe zloto. Ludzie nie patrza na to ze beda mieli gdzies wiecej % - po prostu mieszkani im nikt nie #!$%@? i beda sobie mogli wynajmowac albo potem dac dzieciom. Tak samo kamienice z lat 70, kupujesz remontujesz i dopoki sa ukrainy to najem sie kreci.
  • 1
@bandera: To nie żaden fenomen miras, tylko run spekulacyjny, który doświadczyła każda rozwijająca się gospodarka. Wiem, że to się wydaje totalnym odpałem, aby w pewnym momencie kwadraty straciły 70% wartości, ale dokładnie coś takiego zaliczyła prawie każda zachodnia gospodarka XD Potem już ludzie się uczą i kolejne pompy nie są na aż tak absurdalne poziomy.

Przypominam: mieszkania w Sopocie są dokładnie w tym momencie droższe niż w Dubaju XD
@mickpl: i? jakie dzielnice porowujesz? Sopot to miejsce gdzie mieszkania maja niesamowity popyt na najem, dobra miejscowka potrafi byc rok wczesniej zajta po #!$%@? cenach bo ludzie maja parcie na sopot. Z reszt zobacz jakie auta sa w wakacje w sopocie. W dubaju masz tez mase tanich mieszkan dla np hindusow - co z czym porownujesz?
@bandera: no az 100% to w przypadku Bemowa to nie bedzie bo jednak to 8,5k to stan deweloperski ktory trzeba tez wykonczyc, jak kredyt to dochodza koszta z nim zwiazane. Dalej super zarobek ale no troche jednak mniej. 100% to mysle ze mam na swoim ktore kupowalem pod koniec 2016r.