Wpis z mikrobloga

Mirki, poleci ktoś grę towarzyską/imprezową na #xbox ?
Kumpel ma PS i fajne #gry w stylu Wiedza to Potęga, Szymparty itd.
Ja na xboxa nie mogę znaleźć nic sensownego, żeby grać wspólnie ze znajomymi na domówkach. Mam Overcooked 2, ale po kilkunastu etapach gra robi się już trudna i bardziej irytuje niż bawi.
Ewidentnie brakuje mi czegoś quizowego.

Jeden warunek: musi być po polsku :(
Ewentualnie może być też na #pcmasterrace , o ile da się grać przy użyciu telefonu (ewentualnie da się do pc podłączyć na raz 4 pady od xboxa, nigdy nie próbowałem).

Ktoś coś?
  • 11
  • 0
@Kekoludek: z tego ci widzę Pummel Party nie ma na Xbox, natomiast Jackbox jest tylko po angielsku (widziałem tam wiele zestawów tych gier, są tez gry słowne, także brak PL niestety ją dyskwalifikuje)
@tegie: Niestety, ze wszystkich 3 konsolowych platform Xbox stoi najgorzej pod tym względem. W game pass masz może Broforce i As Dusk Falls (fajna, fabularna opowieść i wystarczy kilka osób ze smartfonami). Pod względem gier imprezowych Switch wygrywa zdecydowanie, a tych gier z PS o których wspomniałeś raczej na sprzęcie M$ nie ujrzysz :/

Na PC na Steam kupisz wiecej takich gierek jak np. wspomniane pummel party i spokojnie podlaczysz pady
@tegie rozwiązanie hipotetyczne:
Przez edga na xboxsie odpalasz wirtualny pc (Microsoft 365 cloud pc) i na nim uruchamiasz grę ze steam ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • 0
@szuineg: a tak serio, nie ma problemu, żeby zamiast się bawić w ten sposób, podpiąć po prostu laptopa do tv przez hdmi :) robiłem to wielokrotnie,, chyba nawet wychodzi szybciej niż zabawa przeglądarką na konsoli ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@tegie no na pewno tak, poza tym na virtualce byłyby pewnie lagi. Co nie zmienia faktu że teoretycznie się da, na można nawet na konsoli odpalić wirtualny pc i na nim przez przeglądarkę odpalić grę z konsoli przez chmurę, tak zwana sztuka dla sztuki.
@tegie: spędziłem ostatnio sporo czasu na szukaniu czegoś do gry na 4 pady z żoną i dzieciakami. Z takich nieoczywistych pozycji spoza GPU poleciłbym Garfield Lasagna Party. Całkiem sporo lepszych lub gorszych mini gierek. Da się kupić za niecałe 30zł na Gamivo.