Wpis z mikrobloga

czy byłoby możliwe napisanie skryptu, który pobierał by ze strony sam dane? Albo nadzorował zmiany. Chodzi o to że prowadzę handel, wilczą część handlu zabiera mi sprawdzanie stanów magazynowych u dystrybutorów i producentów. Posiadają oni wszystko na swoich stronach i przeglądanie kilku katalogów po np 100 pozycji jest bardzo czasochłonne.. To znaczy > zalogować się, wpisać nr katalogowy produktu > szukaj > sprawdzam stan i tak 100x po czym lecę następny katalog. Chodzi mi głównie o to by uzyskać odpowiedź na pytanie czy jest to możliwe, jak ciężkie do zrealizowania i ewentualnie jaki koszt?

Narazie korzystam z roboczego pomysłu z zapisaną sesją w której jest otwartych 70 kart i lecę kartami co znacznie przyspiesza ale nadal chciałbym żeby to działało na zasadzie raportowania mi gdy stan pozycji np spada >5 szt

#programowanie #it #zadanie
  • 17
@jmuhha: dzięki za sensowną odpowiedź, orientujesz się, czy junior by to ogarnął? Nie pytam w kwestii zatrudnienia takiego tylko jako swoistego projektu. Również nie myślę tu o czymś wielce zautomatyzowanym. Ma pobierać dane i je gdzieś przechowywać np jako plik .txt lub .xlm następnie sprawdzać gdzie spadły ilości
@asdfiksowy: Oczywiscie. mamy do czynienia z systemem scrapowania polaczonym z automatycznymm wysylaniem wiadomosci. Kwestia tego jakie strony scrapujesz (zbierasz z nich informacje) i jak czesto. Wiele popularnych serwisow ma mechanizmy blokujace takie dzialanie. Udostepniaja za to odplatnie mozliwosc "odpytania serwisu" za pomoca API.

Dwa pytania:
1. Ile masz kasy
2. Jakie masz wymagania (jak czesto te informacje sa sciagane ze stron, jak chcesz realizowac raport stanow magazynowych etc...)
@arysto2011: np ekatalog inter-cars. Raz dziennie chciałbym dostawać taką aktualizację przy rozpoczynaniu dnia roboczego. Kasy trochę jest ale bardziej dążę do tego czy jestem w stanie to zrobić jako swoisty projekt (lubię wyzwania). Czasu mega dużo nie mam w perspektywie doby ale nie chcę tego na za miesiąc, tylko patrzę na stworzenie czegoś takiego bardziej w perspektywie roku. Tylko jeśli potrzeba nie wiadomo jakich skillsów to bez sensu (jeśli potrafią to
@ZbigniewUSA: to nie ma chyba szans. do katalogu musze byc zalogowany, dopiero wtedy moge miec dostęp, następnie muszę wpisać nr katalogowy części bo inaczej jej nie znajdzie.. dopiero wtedy mam informacje które chciałem.
@nad__czlowiek: czyli jest ale nie do końca, i raczej nie chodzi o daną stronę tylko o typ danych które się pobiera i ewentualnie później w jaki sposób te dane się przetwarza. Pytałem bo znalazłem lukę w systemie pewnej firmy kurierskiej takiej którą można wysłać większe gabarytowo przesyłki tj nawet 6m długości, i dzięki tej luce zmieniając numer listu jestem w stanie odczytać kto, komu, kiedy i ile wysłał:) i tak szwagier
@dmde: no dlatego to zalezy - jak wykryjesz jakąś lukę w kodzie i przy okazji "ukradniesz" poufane dane GDPR i ktoś cię przyłapie to masz lipe ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

ale większą lipę będzie miał admin tej strony, zespół programistów, prezes i reszta
@nad__czlowiek: dlatego z obawy o własną dupę tego nie robię:) tym bardziej, że korzystając ze strony trzeba się jednak zalogować a tu zostaje już ewidentny ślad:)