Wpis z mikrobloga

Jutro mam pierwsze spotkanie z terapeutą, #!$%@? nie idę, rano odwołuje. Nie będę opowiadać o swoich smutkach i problemach obcej osobie za 200 zł/h. Nic mi nie pomoże to w moim kłopotach, ChADu nie wyleczy. Dobrze myślę?
Czy jest coś bardziej żalosnego niz opowiadanie co mamusia mówiła jak miałam 10 lat? To zbyt osobiste.
Chlopy wiem, że sie ze mną zgodzicie. Ja chyba ma takie malo damskie podejście do tematu. Chyba wole zostać sama ze swoimi smutkami.

#depresja #terapia #dwubiegunowka #psychologia
  • 39
  • Odpowiedz
@Ana77: masz rację. Terapią CHADu się nie wyleczy ale zmaganie się z tą choroba samemu jest nieludzko trudne. Z chadem potrzebujesz być regularnie pod opieką specjalisty lub w grupie wsparcia osób chorujących na chad. Ludzie samodzielnie zmagający się z chadem mają krótsze okresy remisji i często bujają się od mani/hipomanii po depresje. Pierwsze 2 lata leczenia jest kluczowe do tego jak ta choroba będzie wpływała na dalsze życie.

W pierwszej kolejności
  • Odpowiedz
Tylko nie wiem co ona mi będzie tłumaczyc - ja te schematy wszystkie znam.

pewnie wszystkich nie znasz, nawet jeśli to znanie czegoś nie jest równoważne wiedzeniu jak je zmienić/naprawić, nie? to ich uczą jak to zmieniać.

Nikt mnie nie przekona, że warto ufać ludziom, albo, że ja jestem wartościowa.

no nie przekona, sama musisz to zrobić. tylko aby to zrobić trzeba mieć jakieś podstawy, to terapia powinna Ci pomóc je znaleźć.
  • Odpowiedz
  • 0
@meltdown: mam, to psychiatra namawia na terapie, ja nigdy nie chciałam.
@www_h: psychiatra powiedziała, że ja właśnie powinnam się zabrać za traumatyczne dzieciństwo. Ja choruje od lat nastu tylko o tym nie wiedziałam, więc czas już tu nie gra roli. Nie znormalizuje życia - bałagan, stres i samotność.
U mnie nie działy się żadne dramatyczne rzeczy - aż do tego roku - stres i frustracja spowodowały wyrzuty do góry.
  • Odpowiedz
@Ana77: klasyka gatunku u psychiatry:
1. Dostaniesz pan leki, będzie lepiej;
2. Nie jest lepiej? Dostaniesz pan inne leki;
3. Nadal nie lepiej? To może terapia? W międzyczasie inne leki;
4. Skoro nic nie działa, to pan musisz na terapię.

Niemniej zachęcam cię chociaż do spróbowania dzisiaj - o ile jeszcze nie odwołałaś.
  • Odpowiedz
@Ana77:

psychiatra powiedziała, że ja właśnie powinnam się zabrać za traumatyczne dzieciństwo.


@Ana77: to, że psychiatra tak powiedział to całkowicie nie znaczy, że musisz. Psychiatrzy nie mają wiedzy psychologicznej i psychoterapeutycznej.

Nie znormalizuje życia


@Ana77: co dwie głowy to nie jedna. Po to jest właśnie psychoterapia potrzebna w leczeniu chad. Pozwala poukładać sobie życie. Tak aby było ono mniej stresujące.

aż do tego roku - stres i frustracja spowodowały
  • Odpowiedz
@meltdown:

klasyka gatunku u psychiatry:

1. Dostaniesz pan leki, będzie lepiej;

2. Nie jest lepiej? Dostaniesz pan inne leki;

3. Nadal nie lepiej? To może terapia? W międzyczasie inne leki;

4. Skoro nic nie działa, to pan musisz na terapię


@meltdown: powinno być odwrotnie ale niestety w Polsce nie obowiązują globalne standardy leczenia zaburzeń a psychiatrzy mają kompleks boga i nie lubią czuć się niekompeteni.
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

psycholog nie prowadzi psychoterapii, do tego kurs trzeba. to powinna byc nieco bardziej rozwinięte niż tylko opowiadanie i tyle, na cbt dostajesz nawet prace domowe. to psychodynamiczna jest, uhm, do wygadania się.

każdy umie wyciągnąć wnioski (no nie licząc upośledzonych mocno), problemem jest to jakie wnioski wyciągamy. Jak jesteś stroną to ejsteś zainwestowana emocjonalnie co będzie mieć wpływ na rozumowanie, tak samo zależnie od swojego stanu psychicznego w dane chwili mogą być
  • Odpowiedz