Wpis z mikrobloga

Mirki chciałbym kupić miernik tętna/aktywności fizycznej. Z tego co wiem, to najdokładniejsze są takie na pasku zawieszane na klatce piersiowej? Polecacie jakiś model, co najlepiej brać? Zauważyłem u siebie podwyższone tętno i chce sprawdzić jak serce zachowuje się podczas wysiłku, i chce w długim horyzoncie czasowym zmierzyć i zapisać zapisywać dane co do tempa spoczynkowego czy się obniży czy jakaś choroba nie atakuje.
#pytanie #zdrowie #ruch #silownia #smartwatch #bieganie dla zasięgu
  • 12
  • Odpowiedz
  • 1
@interpenetrate garmin HRM Dual i masz spokój na lata. Jak zdecydujesz się na inny to zwróć uwagę czy ma bluetooth jeśli chcesz go łączyć w ten sposób (niektóre działają np. tylko przez ANT+)
  • Odpowiedz
@Sasanka9: miałem robione ostatnio badanie serca, chyba ekg, w każdym razie to gdzie jesteś podpinanym elektrodami i nie wskazało nic nieprawidłowego. Zastanawiam się czy to nie od refluksu, albo jakichś spraw jelitowych, mogłoby tak być?
  • Odpowiedz
@interpenetrate: niekoniecznie zegarek, możesz to sparować też z dowolnym telefonem przez bluetooth.

Co do innych funkcji, to już musisz odpowiedzieć sobie co jest ci potrzebne. Szczerze wątpię w to, że jakikolwiek pasek sportowy wykryje chorobę serca, bo do tego by potrzeba przynajmniej analizę EKG, a nie tylko wykrywanie pulsu.

Jeśli zależy ci tylko na pomiarze pulsu i nie zamierzasz w tym pływać to ten model będzie git
  • Odpowiedz
@qeni: i też z tego co czytam na necie, jak rozumiem musiałbym kupić to nowe albo praktycznie nowe, bo te paski które mają na sobie elektrody potrafią reagować z tym jak się człowiek poci i po jakimś czasie kilku lat fałszować wyniki?
  • Odpowiedz
  • 1
@interpenetrate mi oprócz zegarka działa przekazywanie na zywo info o pulsie na strave i na garmin connect, innych nie testowałem ale myślę że nie będzie zadnych przeszkód.

Co do elektrod to ja kupiłem uzywke i już jej używam dobre parę lat i nie ma żadnych problemów ani nie zauważyłem żeby były jakieś przekłamania
  • Odpowiedz
@interpenetrate: nie wiem, nie jestem lekarzem :) Jeśli kardiolog nie zlecił dalszej diagnostyki, to pewnie wszystko jest w porządku. Możesz ewentualnie spróbować próby wysiłkowej, nawet prywatnie, nie jest to drogie badanie.
  • Odpowiedz
@interpenetrate: Po pierwsze jak chcesz mieć miarodajne badania a nie tylko w formie ciekawostki to idź do kardiologa zrobić echo serca i holtera 24h.
Po drugie napisałeś że chcesz mierzyć swoje tętno spoczynkowe w dłuższym okresie - czyli jak rozumiem masz zamiar chodzić w pasie na klatce cały czas (spanie, codzienna rutyna, praca, treningi, itd)? Nie wyobrażam sobie takiego funkcjonowania.

Jak chcesz te dane dla swojej wiedzy to lepiej kup dowolny
  • Odpowiedz
Po pierwsze jak chcesz mieć miarodajne badania a nie tylko w formie ciekawostki to idź do kardiologa zrobić echo serca i holtera 24h.


@Wilson2231: miałem ostatnio robione ekg i było ok. Ale mogę zrobić nie to że nie. A z ciekawości jakbym seniora chciał zaciągnąć na takie badanie holtera to jak rozumiem to jest coś takiego że nawet mogą Ci taki sprzęt podesłać na adres a Ty sobie przypinasz to i
  • Odpowiedz
@interpenetrate:

miałem ostatnio robione ekg i było ok. Ale mogę zrobić nie to że nie. A z ciekawości jakbym seniora chciał zaciągnąć na takie badanie holtera to jak rozumiem to jest coś takiego że nawet mogą Ci taki sprzęt podesłać na adres a Ty sobie przypinasz to i chodzisz w tym?


Na podstawie tylko EKG nie da się ocenić ze 100% pewnością że wszystko jest ok. Zalecane jest robienie dodatkowo echo
  • Odpowiedz