Wpis z mikrobloga

Od niedawna jestem inspektorem ds. Zwierząt w jednym ze stowarzyszeń. Tylko w przeciągu tygodnia mieliśmy 22 zgłoszenia. Wszystkie psy na lancuchu, wszystkie zaniedbane, chude, chore, w rozlatujacych się budach, bez wody, jedzenia i po prostu zwykłej opieki. Właściciele totalnie niereformowalni, słyszymy „TO INO JEST PIES”. Zawsze ta sama spiewka, ze nie mam pieniędzy, ze pies przecież stary, ze przeciez niczego mu nie brakuje, że w takim razie wezcie se go i się zajmijcie. Ale #!$%@? gdzie mamy je wziąć? Wziąłeś #!$%@? bez serca zwierze to się nim zajmij. Wszystkie nasze domy tymczasowe (czyli domy wolontariuszy) zapchane. Schroniska tutaj nie mamy. Za wszystko sami płacimy, za benzynę, za weterynarza. Pomoc w postaci karmy mamy od ludzi. Jestem wykończona psychicznie cierpieniem tych zwierząt, a najgorsze jest to, że w tym państwie z kartonu jest takie gowniane prawo, które pozwala trzymać psa na uwięzi i traktować żywe stworzenie jak gowno.
#psy #polska #zalesie #pies #prawo #ochronazwierzat
  • 222
@ksndr no jakby to jak on go upilnuje to chyba sprawa tego właściciela. Niech se postawi drugi płot na posesji w większej odległości od chodnika jak nie umie inaczej. Ja bym nie chciał schodzić na zawał idąc sobie chodnikiem.
@_komentator_: myśle, ze niestety tak, bo jakieś 95% działa poza godzinami pracy. My takich telefonów mamy po kilka dziennie, a wszyscy pracujemy na etacie, wiec niekiedy nie mamy możliwości pomocy tak szybko jakby wszyscy chcieli.
@jegertilbake póki co nie zbieramy pieniędzy, jedynie karmę albo opłacanie z góry weterynarza, ale dziękuje za chęć pomocy. @anakhin poczytaj moje komentarze. Ku Twojemu zdziwieniu nie jestem lewaczką :)
@katienca ty popatrz jak ci właściciele żyją, zgaduję, że raczej nie specjalnie we współczesnych warunkach, to już stare pokolenie które wymrze a zastąpią je ludzie co traktują psy już jako członka rodziny aniżeli inwentarz żywy
@stan-tookie-1: mam oczy i wiem jak powinien wyglądać zadbany pies? Jeżeli widzisz wychudzonego człowieka z ranami to potrzebujesz jakieś tajemnej wiedzy, zeby stwierdzić ze coś mu dolega czy jednak obiektywnie umiesz stwierdzić jego stan?
@DiggerMeat: Taa XD logika typowego wykopka, jak pies na łańcuchu to na pewno ma jedzenie i wodę XD Chyba nigdy na wsi nie byłeś, bo u mnie bezdomne psy miały lepiej, bo znalazła się zawsze jedna osoba, która te bezdomne psy dokarmiała. Natomiast te wsiury co trzymały psy na łańcuchu to dawały im żarcie może maks raz w tygodniu jak nie rzadziej, aż pies w końcu nie padł z głodu we
@katienca: tylko te dzieci beda pracowac na Twoja emeryturę, beda dokladac sie do Twoich leków, szpitali i chodnika po ktorym pojdziesz do lekarza za ktorego zapłacą. Pies raczej tego nie zrobi
@ZielonaOdnowa: niesamowicie odbita piłeczka.

"Kto nie widzi nierownosci miedzy innymi zwierzetami a ludzmi ten ma chory leb"

czyli według ciebie, różnice między gatunkami zwierząt są przyzwoleniem na zadawanie cierpienia zwierzętom, które tak jak człowiek, mają wykształcony układ nerwowy i są zdolne do odczuwania emocji? Czy może uważasz tak jak Sośnierz, że zwierzęta nie czują bólu, bo nie mają duszy? Przecież to jest oczywiste, że występują różnice międzygatunkowe, więc ten twój wysryw
@katienca czyli nie ma takiego dokumentu tak? Oczy i uszy ma też twój kolega i właściciel i co jak zdania są podzielone? Dość łatwo mi sobie wyobrazić sytuację gdzie aktywista mówi że pies jest na oko zaniedbany, a właściciel mówi że wszystko jest na oko ok i co wtedy?
@Pedroo:

różnice między gatunkami zwierząt są przyzwoleniem na zadawanie cierpienia zwierzętom, które tak jak człowiek, mają wykształcony układ nerwowy i są zdolne do odczuwania emocji?


zacytuj mi gdzie cos podobnego napisalem, bo jak mniemam sobie to uroiles czy dopowoedziales bo absolutnie nie jest to opis moich pogladow.
Ulepiles sobie jakiegos chochola, bijesz w niego dzielnie, próbujesz mnie obrazic w kazdym komentarzu, Ty chcesz zeby ktos Cie z takim podejsciem traktowal powaznie?
@ZielonaOdnowa: Dobrze, to w takim razie powiedz mi, do czego odnosiło się twoje stwierdzenie, że ludzie uważający zwierzęta na równi z człowiekiem to idioci, pod postem OPki mówiącej o cierpieniu psów na polskich wsiach, czy od tak sobie rzuciłeś luźną myśl w eter? ( ͡° ͜ʖ ͡°) A i tak na marginesie, w pierwszej odpowiedzi cię nie obraziłem, natomiast ty w pierwszej odpowiedzi już mnie obraziłeś XD
@ZielonaOdnowa: XD czekaj czekaj, ale ty stwierdziłeś "dzieci, w ogóle ludzi", to teraz nagle samych dzieci? Zresztą, ona równała psy i ludzi w kontekście właśnie owego zajmowania się, po to, żeby owego cierpienia nie zadawać, ergo ty nie stawiając znaku równości miedzy nimi, uważasz, że cierpienie ludzkie jest ważniejsze, co jest przyzwoleniem na takie traktowanie zwierząt. No i jest dokładnie tak jak myślałem, najpierw zacząłeś wyzywać, potem stwierdzasz, że to ja