Wpis z mikrobloga

Od niedawna jestem inspektorem ds. Zwierząt w jednym ze stowarzyszeń. Tylko w przeciągu tygodnia mieliśmy 22 zgłoszenia. Wszystkie psy na lancuchu, wszystkie zaniedbane, chude, chore, w rozlatujacych się budach, bez wody, jedzenia i po prostu zwykłej opieki. Właściciele totalnie niereformowalni, słyszymy „TO INO JEST PIES”. Zawsze ta sama spiewka, ze nie mam pieniędzy, ze pies przecież stary, ze przeciez niczego mu nie brakuje, że w takim razie wezcie se go i się zajmijcie. Ale #!$%@? gdzie mamy je wziąć? Wziąłeś #!$%@? bez serca zwierze to się nim zajmij. Wszystkie nasze domy tymczasowe (czyli domy wolontariuszy) zapchane. Schroniska tutaj nie mamy. Za wszystko sami płacimy, za benzynę, za weterynarza. Pomoc w postaci karmy mamy od ludzi. Jestem wykończona psychicznie cierpieniem tych zwierząt, a najgorsze jest to, że w tym państwie z kartonu jest takie gowniane prawo, które pozwala trzymać psa na uwięzi i traktować żywe stworzenie jak gowno.
#psy #polska #zalesie #pies #prawo #ochronazwierzat
  • 222
@katienca: Niestety dla niektórych pies to tylko system ochronny czy alarmowy nic więcej. Wyjścia są dwa zacznijcie ich edukować (może coś się przebije) albo, tak jak PETA odbierajcie zwierzaki do uśpienia. Rachunek za eutanazję i kremacje wystawiajcie właścicielom, pozew do prokuratury za zaniedbanie i tyle.

No chyba że lubisz płacić za czyjeś grzechy ¯\(ツ)/¯

@janciopan: Czyli podsumujmy tą twoją żelazną logikę: nie warto zabiegać o poprawę czegokolwiek w swoim otoczeniu/społeczeństwie jeśli nie dotyczy to najbardziej potrzebujących. Czyt, jeśli jest jakiś żul alkoholik bezdomny który nie chce żeby go ruszać i do niczego zmuszać, to wszyscy wolontariusze itd w okolicy powinni wokół niego skakać zamiast np. zrobić zbiórkę dla potrzebujących rodzin czy zadbać o zaniedbane zwierzęta. Pomijając to że de facto są instytucje państwowe które mają
@katienca: To niech pani inspektor wyjaśni mi jedną rzecz. Kupiłem surykatkę, od gościa co prowadził minizoo. W domu otwieram transporterek, a tam się okazuje, że zwierzątko było maltretowane, nie ma kawałka ogona i ma otwartą ranę. W nocy jechałem do weterynarza. Do sedna. Na drugi dzień żona dzwoni do lokalnych animalsów, że mają w tym minizoo maltretowane zwierzęta. Pani inspektor ją #!$%@?ła, że dziś wtorek a oni we wtorki nie odbierają
@Bertoos: no w końcu ktoś to napisał. Sterylizacja i usypianie. To jedyne racjonalne i skuteczne rozwiązanie problemu niechcianych, zaniedbanych psów. I jeszcze ogólnopolski rejestr wraz z bazą danych DNA psa i w gurwę wysokie mandaty dla właścicieli niesprzątających gówien po swoich psich bombelkach.
@janciopan:

masz bezdomnych potrzebujących ale nie to pies najważniejszy, biedny piesio. Jak jesteś taka progresywna to weź się przykuj łańcuchem do taśmy u rzeźnika bo takie świnie są dużo inteligentniejsze od psa i żyją w dużo gorszych warunkach.


Babka poświęca swój czas w imię czegoś dobrego, a ty ją jedziesz i porównujesz do eko świrów? Czy ty jesteś pierd*&?

@ZielonaOdnowa

a to moje psy zebym sie o nie martwil? Ja sie
@katienca: dlatego ja nawet nie lajkuje zdjęć ani profili takich stowarzyszeń co ratują zwierzęta, bo to nie jest na moje nerwy, nie dałbym rady brać udziału w takich akcjach, bo podejrzewam, że mógłbym poszarpać w końcu jakiegoś wiejskiego głupka
@ZielonaOdnowa:

bambinizm - wyidealizowane i naiwne postrzeganie świata przyrody, a zwłaszcza zwierząt, w sposób ukształtowany przez filmy rysunkowe dla dzieci i...


Pokaż gdzie to widzisz w moim komentarzu.

Odpowiesz na pytanie czym są ludzie jeżeli nie zwierzętami?
@SuperTimor435: dobrze, ludzie sa zwierzetami, przyszedles sprzeczac sie o semantyke? Przeciez oczywiscie zdajesz sobie sprawe z sensu tamtego komentarza, ludzie to zwierzeta ale nie rowne innym zwierzęta, a jeali ktos tak mysli to uwazam ze ma jakies problemy z glowa. Tak wyrazony komentarz by Cie zadowalal?
Bambinistom nazwalem Cie bo zdajesz sie sugerowac ze rownosc pomiedzy ludzmi i innymi zwierzetami istnieje co jest absolutna bzdura.
@katienca: też działam w fundacji zajmującej się ochroną zwierząt. Odebraliśmy psa skrajnie zaniedbanego, wychudzonego, z ogromnym guzem nowotworowym. Policja i prokuratura uznała, że nie doszukała się znamion znęcania się. Brak słów. Trzymaj się!
@katienca niech no zgadnę, pewnie jesteś też wściekła błyskawica co jest za aborcja do 9miesiaca? Jakoś tak mi się kojarzą ludzie z wielką empatia do zwierząt jednocześnie pogardzają życiem ludzkim.
pies na wsi to narzędzie, tak jak bydło służy tylko do uboju


@wicherq: Narzędzie do czego? Do jedzenia czy do bycia kompostownikiem wszelakich resztek bo bozia by się pogniewała jakbyś wyrzucił jedzenie?
@ZielonaOdnowa: Ale w jakim sensie nie są równe? To że każdy gatunek jest inny i ma inne potrzeby jest oczywiste. Równość powinna być w szanowaniu tych potrzeb. Spanie w budzie dla psa może być wystarczające, dla człowieka już nie. Z kolei np. głód jest nieprzyjemny dla człowieka i psa, więc niedbanie o wyżywienie swojego dziecka powinno być tak samo karane jak niedbanie o wyżywienie psa