Wpis z mikrobloga

Czym się różnią czarnoskórzy od białych?

Zwiedziłem trochę świata i mam porównanie, przez ponad 20 lat mieszkałem w Polsce, przez ponad rok mieszkałem w UK, byłem przez miesiąc na Jamajce, tydzień na Haiti, a od lipca mieszkam na Dominikanie, gdzie mieszkają głównie murzyni.

No więc, murzyni - ci kolesie są mega wyluzowani. Jakby to powiedzieć... luzactwo to ich drugie imię. Nie ma co się dziwić, jak mieszkasz na Karaibach, gdzie słońce świeci, a morze jest niebieskie jak nie wiem co. Nawet jak im coś nie wychodzi, to nie ma dramy. Biorą życie luzem, jakby mieli na stałe zainstalowaną chmurkę z napisem "No problemo". Nie narzekają, nie spinają się. W Polsce czy w UK, to byśmy się mogli od nich uczyć luzactwa, bo tu zawsze coś nie tak - pogoda, praca, życie.

A teraz, uwaga, biali. Ja, będąc sam białym, muszę przyznać, że czasem przesadzamy z tym narzekaniem. Deszcz pada - narzekamy. Słońce świeci - też narzekamy. Murzyn bez grosza przy duszy idzie na plażę, kupuje sok albo piwo, i mówi: "Świat jest piękny, ziom!" A my? #depresja stres, a niekiedy pełno hashtagów na Twitterze. Może warto się od nich uczyć luzactwa, bo w końcu życie to nie tylko narzekanie na wszystko dookoła.

Ogólnie rzecz biorąc, każdy ma swoje podejście, ale ja osobiście stawiam na luz i pozytywne podejście do życia. Bo przecież, jak śpiewał Bob Marley, "Don't worry, be happy
#przegryw #blackpill #podrozujzwykopem #psychologia #kultura #takaprawda #filozofia #optymizm #muzyka #swiat
wielkifanrapu - Czym się różnią czarnoskórzy od białych?

Zwiedziłem trochę świata i ...

źródło: WATEH

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@wielkifanrapu: No ależ oczywiście że co piszesz to jest sama prawda. Murzyni są tak wyluzowani że nie mają problemu siedzieć na wellfare i robić kolejne dzieci dla baby mamas, gdyż i tak ich dzieci zostaną utrzymane przez państwo. Okradać sklepy bez obawy poniesienia konsekwencji, bądź strzelać do siebie w wojnie gangów nie obawiając się że jakaś zabłąkana kula uderzy w przechodnia. Nie mówiąc już o tym że całe mass media dosłownie
  • Odpowiedz
otwartą głowę


@wielkifanrapu: Chyba jak dostaniesz od murzyna młotkiem w łeb. Po za tym patrząc na twój profil i twoje wpisy to nigdzie nie byłeś i jesteś zwykłym wyrafinowanym trollem
  • Odpowiedz
@Runaway28:

po tym co piszesz otwartej głowy to zabardzo nie masz. XDDDD

Patrz, gość na Wykopie rzuca swoje rasistowskie brednie, zapewne nie ma ani jednego czarnego kumpla i mówi mi coś o tym że nie mam otwartej głowy. Śmieszne.
Piszesz ogólnie o murzynach że okradają sklepy itp, ja mogę ci powiedzieć, że ogólnie murzyni są gościnni, mili, sympatyczni, towarzyscy, pomocni, wyluzowani i optymistyczni. Większość z nich, których znam, to tacy ludzie.
  • Odpowiedz