Wpis z mikrobloga

@Adicts: mordeczko, ale pogooglaj jak działają progi podatkowe. Płacisz większy podatek tylko od kwoty ktora przekroczyła próg. Czyli jak zarobisz 160k rocznie to wyższy podatek zapłacisz od 40k, a od 120k płacisz podatek z oprocentowaniem z niższego progu.
tylko że to w podejściu starych piguł do pacjentów na oddziałach nic nie zmieni i dalej będą miały ich w dooopie...


@Malinowy_nos: skąd taka wiedza? myslisz, że nie będzie więcej chętnych na jedno miejsce? że taka pielegniarka nie wyczuje, że ma nagle więcej do stracenia a jej fartuch chętne przywdzieje jakaś inna?

Czym poparłeś swoją tezę?
@Sedno3 dlatego napisałem, że "pod koniec roku pojawi się ...", dokładnie miałem na myśli to co piszesz. żona jest na etacie i jest tzw. beneficjenta 2 progu w okolicach września, średnio ..
@biaukowe: Wszystko fajnie, ale żeby zacząć robić specjalizacje, musisz przepracować dwa lata w zawodzie. Początkująca pielęgniarka ma 6k z kawałkiem brutto+nocne i świąteczne. A wykonuje te same czynności, co ta z magisterką i specjalizacją.
Pracując na oddziale zabiegowym machanie laczem i picie kawy to już tak mocno w sferze marzeń. Sama robię na ortopedii i standardem są zabiegi do 1-3 w nocy, a jeszcze trzeba przeciwdziałać bólowi tym, którzy już są
@biaukowe: Nie ma co się podniecać. Zdecydowana większość szpitali nie przestrzega aktualnie obowiązującej siatki płac, więc z tą nową będzie to samo. Argumentacja jest zawsze ta sama: w przepisach jest sformułowanie "kwalifikacje wymagane na stanowisku", więc dyrektorzy twierdzą że nie wymagają od pielęgniarek mgr i specjalizacji i płacą i'm najniższą stawkę z siatki płac - chodzi mi o nowo zatrudniane, ale nierzadko dochodzi do obniżenia wynagrodzenia.
@Winatuska: czy ja wiem, masz zmiany po 12h, więc masz 4 dni pracy w tygodniu.
Dwa na nocce masz przecież i czas na sen kilka godzin i nic się nie robi w zasadzie.
Miałem dziewczynę która była pielęgniarką, to ona sobie spokojnie robiła na dwa etaty w szpitalu i w prywatnej. Jak by było tak ciężko nie robiła by dwóch etatów.